YUNAN ASILLI ÜNLÜ YÖNETMEN UGİMFED'İ ZİYARET ETTİUluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyon Genel Başkanı Zafer Yusuf Güzelkasap Yunan asıllı ünlü Fransız yönetmeni federasyon genel merkezinde ağırlamaktan ve bu belgesele katkı koyabilmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ettikten sonra, 

İzmir'in Urla ilçesinden 1923 yılında mübadeleyle Yunanistan'a, oradan da Fransa'ya giden ailesinin izlerini sürmek, aynı acıları yaşayan suyun bu yakasındaki, kendisi gibi  mübadil torunlarını, Ailesinin yaşadığı  İzmir 'i, Urla'yı tanımak, tanıtmak ve Tüm mübadillerin anısına çekeceği belgeselinin ön hazırlıkları dahilinde bizimle de röportaj yapmak için İzmir'e gelen değerli dostumuza, film festivallerinde mübadeleyi Dünya'ya anlatacak bu anlamlı belgeseli için teşekkür ediyor, başarılar diliyor, suyun öte yakasındaki tüm dostlara, İzmir'den selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz' dedi.

 Yunan asıllı ünlü Fransız yönetmen Cécile Psaltopoulos da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sizin isminizi daha önce duymuştum sizinle tanışmak bugüne nasip oldu. Bu belgesel, geçmişte birarada yaşayan ve mübadele ile suyun iki yanına savrulan ailelerimizi anlatacak. İki tarafın da çok acılar çektiğini biliyorum. Bu acıların tekrar yaşanmaması için bu belgeselle nesilden nesile aktarılmasını, unutulmamasını sağlayacağım.

Bu konuda sizin verdiğiniz destek benim için çok kıymetli. verdiğiniz bilgiler, Büyüklerinizden aktardığınız gerçek hikayeler beni çok duygulandırdı samimi ve içten desteğiniz için size tekrar  teşekkür ediyorum" dedi. 

Haber: Doğan Prepol Poroviç
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163