Šaban Šaulić, Almanya'da trafik kazasında öldü
Šaban Šaulić, Almanya'da trafik kazasında öldü


Sırp medyasına göre, Sırpların ve Boşnakların çok sevdiği Sırp halk müziği sanatçısı Šaban Šaulić  Almanya'da geçirdiği trafik kazasında öldü.

67 yaşında ki Šaban Šaulić Bielefeld şehrinde bir kulüpte aldığı sahnenin ardından Bielefeld-Gutersloh yolunda geçirdiği trafik kazası sonuçunda hayata veda etti. Šaulić Konserden sonra şöförünün kullandığı otomobile havaalanına giderken geçirdiği trafik kazası yaptığı ifade ediliyor. 

Sevenleri kazadan haberdar olunca kaldırıldığı hastneye akın etti. 

ŞauliçTürkiye' de ilk kez iki yıl önce 'İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nin düzenlediği bir organizasyonunda konser vermişti.


67 yaşında olan Šaban Šaulić'in ilk albümü 1969'da 18 yaşındayken yayımlandı.

1985 yılında Rade Vuckoviç, Shaban'ın karısına adadığı "Gordana" şarkısını yazdı. "Beraber yaşlanmaya gel" ve "Beyaz iki martı" şarkıları, şimdiye kadar söylenen en iyi halk türkülerinden biri olarak kabul edilir.
 

Bu şarkıların yanı sıra,Šaban Šaulić 'in müthiş hitleri “Beklenmeyen Nergis Beyazı”, “Sinüs”, “Beklediğim Günler”, “Kardan Adam”, “Ayrılmak, Ayrılmak”, “Binlerce kadın arasında sizi tanıyordum” idi. .

Ünlü şarkılarından bazıları;
"Gordana",
"Dođi da ostarimo zajedno" i "Dva galeba bela“,  "Uvenuće narcis beli", "Sine", "Danima te čekam", "Snežana", "Odlaziš, odlaziš", "Pozn'o bih te međ' hiljadu žena“ i dr.


PGP-RTB için ilk "Bana rahatlık ver" 1969'da kaydedildi. O zamandan beri yirmi iki single ve otuzdan fazla albüm kaydetti.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Şaban Şauliç 3 yıl önce

Şaban bey ilk defa 2 yıl Anadolu yakasında konser vermedi. 2013'te Bayrampaşa'da ve 2004'te Bayrampaşa Adaparkta da konserler verdi. Bir de yazdığınız şarkıların Türkçe karşılıkları yanlış.

Bir de halk türküleri tabiri kullanmışsınız. Türkü, Türk dilinde olan şarkılara denir. Şaban bey Türkçe şarkı söylememiştir. Bilginize.

banner163