ABD TERÖRÜ SINIRIMIZDA
 Emperyalizm battıkça saldırganlaşıyor. Oda Tv ise bunu tarafsız gazetecilik adı altında cilalıyor. Adını koyamıyor bir türlü.
ABD Emperyalizmi batağa saplandıkça salyası köpürüp saldırganlığı zirve yapıyor.
Kendi yarattığı DEAŞ (İŞİD) denen canavarla sözde mücadele ediyormuş... Oysa gittiği her yeri kan gölüne çeviren bu insanlık düşmanı güçler sadece sömürü adına çalışır.
Dünyayı paylaşamayan bu şeytanlar kendi aralarında ki halkların hakkını gasp etme yarışından başka dertleri olmamıştır, karekterleri gereğide dünyayı sömürmekten başkaca hedefleri olamaz da.

Oda Tv de "TANSİYON YÜKSELİYOR" başlıklı haber şöyle;

"ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'a ait bir intihar insansız hava aracıyla (İHA) Suriye'nin Haseke vilayetinde DEAŞ ile mücadele koalisyonuna ait bir tesise saldırı düzenlediğini, saldırıda 1 sözleşmeli personelin öldüğünü, 1 sözleşmeli personel ile 5 ABD askerinin yaralandığını açıkladı.

Pentagon'dan yapılan açıklamada, dün yerel saatle 13:30 sularında bir intihar İHA'sının IŞİD ile mücadele koalisyonuna ait bir bakım tesisini vurduğunu duyurdu.

Açıklamada, saldırı sonucunda ABD ile çalışan 1 sözleşmeli personelin öldüğü, 1 sözleşmeli personel ile 5 ABD askerinin yaralandığı bilgisi verildi.

Yaralı iki askerin tedavisinin sahada yapıldığı kaydedilen açıklamada, diğer üç askerin ve sözleşmeli personelin Irak'ta koalisyona ait tıbbi tesislere götürüldüğü ifade edildi.

İstihbaratın söz konusu İHA'nın İran'a ait olduğunu değerlendirdiği kaydedilen açıklamada, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in değerlendirmesine de yerildi. Austin, "Başkan (Joe) Biden'ın talimatıyla, ABD Merkez Komutanlığı kuvvetlerine, İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) ile ilişkili grupların kullandığı tesislere hava saldırıları yapılması yetkisi verdim. Bu saldırı, bugünkü saldırının yanı sıra, DMO ile ilişkili gruplar tarafından Suriye'deki Koalisyon kuvvetlerine yönelik son dönemde gerçekleştirilen bir dizi saldırıya yanıt olarak gerçekleştirildi." ifadelerini kullandı.

ABD saldırısının Amerikan personelini korumak amacıyla yapıldığına işaret eden Austin, saldırının gerilimi tırmandırma riskini düşürmek için orantılı bir saldırı olduğunu kaydetti."

Aktaran: M.GÜNEŞOdatv.com
Anahtar Kelimeler
ABD TERÖRİSTLERİ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163