BOSNA HERSEK FEDERAL DEVLETİ ÜÇLÜ BAŞKANLIK KONSEYİ ÜYELERİ VE BATILILARIN ADALETSİZ ADALETİ !?

BOSNA HERSEK FEDERAL DEVLETİ ÜÇLÜ BAŞKANLIK KONSEYİ ÜYELERİ VE BATILILARIN ADALETSİZ ADALETİ !?


 

Nusret Sancaklı'nın Sosyal Medya hesabından paylaştığı o yazısı;

  • Şefik Caferoviç: 1992-1995 yılları arasında vatanı Bosna Heseğe saldırıp, halkına soykırım yapanlara karşı savaştı.
  • Želko Komšić: 1992-1995 yılları arasında vatanı Bosna Herseğe saldırıp, halkına soykırım yapanlara karşı savaştı.


  • Milorad Dodik: 1992-1995 arası Bosna Herseğe saldırıp Boşnak ve Bosnalı Hırvatlara soykırım yapan Sırp-Karadağlı çetniklerin yanında yer aldı.

BATILI DEVLETLER, 1992-1995 YILLARI ARASINDA SOYKIRIMA UĞRAMIŞ BOSNALILARIN YANINDA İNSANLIK ADINA DURMAMIŞLAR, KENDİ BAŞLATTIKLARI SAVAŞIN SONUNDA MAĞLUP OLAN SOYKIRIMCI SIRP KARADAĞLI ÇETNİKLERİ KORUYARAK, ONLARA REPUBLŞKA SRPSKA ADI ALTINDA BOSNA HERSEK FEDERAL DEVLETİ İÇİNDE BİR FEDERAL YAPI KURMUŞLARDIR.

BÖYLECE BM, ABD VE AVRUPA DEVLETLERİ 1995 YILI SONUNDA SAVAŞI BİTİRMİŞ, ANCAK, BOŞNAKLARA ZORLA VE TEHDİT İLE İMZALATTIKLARI DAYTON ANLAŞMASINA GÖRE İKİLİ BOSNA HERSEK FEDERAL DEVLETİ KURDURULMUŞ VE SOYKIRIM YAPAN BOSNALI SIRPLAR TARAFI ADETA ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR !

1995 YILI SONUNDA BU İKİLİ FEDERAL DEVLET KURULUYOR AMA, 2007 YILINDA LAHEY ADALET DİVANI'NDA, 12 YILLIK BİR YARGILAMA SÜRECİ SINUNDA DAYTON İLE KURULMUŞ OLAN REPUBLİKA SRPSKA FEDERAL YAPISININ ORDUSU, POLİS GÜCÜ VE BAŞINDAKİ SİYASİ LİDERİ SOYKIRIM YAPMAKTAN SUÇLU BULUNMUŞTU.

BU DURUMDA DAYTON ANLAŞMASININ DERHAL FESH EDİLMESİ VE RESMEN KABUL EDİLEN SOYKIRIM SUÇU GÖZ ÖNÜNE ALINARAK REPUBLİKA SRPSKA'NIN VARLIĞINA SON VERİLMESİ GEREKİYORDU.

ANCAK SİYASİ BASKILAR SONUCU BU ADIM ATILMAMIŞ VE TARİHE, DÜNYA ADALETİNE KARA BİR LEKE SÜRÜLMÜŞTÜ.

ADALET DİVANI SOYKIRIM KARARLARI ZAMAN AŞIMINA BAĞLI OLMADIĞINDAN, HER ZAMAN DEVREYE SOKULABİLİR VE SÖZDE REPUBLİKA SRPSKA FEDERAL YAPISINA ULUSLARARASI HUKUĞA GÖRE SON VERİLEBİLİR.

GÜNÜMÜZDEKİ SİYASİ DENGELER YAKLALAŞIK OLARAK HER 100 YILDA BİR DEĞİŞTİĞİNE GÖRE İNSANLIK ELBET BİR GÜN ADALETİ SAĞLAYACAK VE HUKUĞUN GEREĞİ YAPILACAKTIR.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×