İsrail işgal güçleri Filistinli bakanı katletti

Filistin’in Batı Şeria bölgesinde, İsrailli yerleşimcileri ve bölgede tarım yapılmasına izin verilmemesini protesto eden Filistinli eylemcilere İsrail işgal güçleri saldırdı. Saldırılar sırasında, Filistin Yerleşim Bakanı Ziad Ebu Ayn, İsrailli bir askerin göğsüne tüfek dipçiğiyle vurması sonucu hayatını kaybetti.

Haaretz gazetesinin haberinde, Ebu Ayn’ın İsrail askerleriyle yaşanan itiş kakış sırasında göğsüne dipçik darbesi aldıktan sonra yere düştüğünü ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Ebu Ayn’ın kalp hastası olduğu ve dipçik darbesinin kalp krizine yol açtığı belirtildi.

filistinli-bakan-ebu-ayn

Associated Press’e bilgi veren El Fetih hareketinin liderlerinden Mahmud Alul, İsrail askerlerinin önce eylemcilerin üzerine göz yaşartıcı gaz kapsülleri attığını, ardından da protestocuları tüfek dipçikleriyle dövdüğünü belirtti. Bir başka görgü tanığı ise, Bakan Ebu Ayn’ın tüm eylemcilerin önünde ilerlediğini ve İsrail askerlerinin bakanın göğsüne tüfek dipçiğiyle vurduğunu söyledi.

Bakan Ebu Ayn’ın ölümü sonrası açıklama yapan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, “Bu ölüm hoş görülmeyecek barbarca bir saldırıdır” dedi. Abbas,olayın araştırılması için gerekli olan her türlü adımın atılacağını belirtti.

Sendika.Org 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×