Kosova’da Pazar günü sandık başına gidiliyor

Pazar günü düzenlenecek yerel seçimlerde, 1 milyon 885 bin 448 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Bu seçimlerde, 41 bin 12 seçmen ilk kez oy kullanacak. Diğer taraftan hayatını kaybettiği belirlenen 18 bin 252 kişinin ismi seçmen listesinden çıkarıldı. Yerel seçimlerde, 883 oy kullanma mekrezinde 2 bin 477 oy sandığı kurulacak.

 

Diğer taraftan Merkez Seçim Komisyonu Sözcüsü Valmir Elezi, yerel seçimlerde 5 bin sandık kurulu üyesi ve yaklaşık 25 bin gözlemcinin görev yapacağını belirtti. Elezi ayrıca, seçim günü asayişin sağlanması adına 3 bin polis memuru, 80 savcı ve 35 hakimin görevlendirildiğini kaydetti. Seçim sürecinin pandemi tedbirleri altında gerçekleşeceğine dikkat çeken Elezi, “tüm görevlilerin çalışmalarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmesi adına, Hükümetten16 ve 17 Ekim günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırmasını talep ettik” dedi.

 

17 Ekim Pazar günü düzenlenecek yerel seçimler için seçim kampanyası bu gece saat 24:00’da sona erecek ve yarın seçim suskunluğu başlayacak.

 

 

Kaynak: Rumeli Balkan Haber 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163