MADEM BOSNA, ORTA ÇAĞ'DA SIRP TOPRAĞI VE BOŞNAKLAR DA SIRP İMİŞ, NEDEN STEÇAK MEZARLIKLARI (STEĆCİ) SIRBİSTAN'DA HİÇ YOK?

Mavi renkli çizgi, Orta Çağ Bosna Devleti siyasi sınırlarını kırmızı renkli çizgi ise günümüzdeki Batı Balkan devletleri sınırlarını gösteriyor. Noktalar ise Steçak Mezarlıklarının yerlerini dolayısı ile Orta Çağ'da Boşnakların yoğun yaşadıkları ata topraklarını gösteriyor.

 

Orta Çağ (395-1453) Fatih'in İstanbul'u fethi ile son bulmuş ve 1463 yılında da Bosna feth edilmişti. 1463'ten sonra Aryan-Bogumil inancında olan Boşnyaninler, büyük çoğunlukla Müslüman olmuş ve Boşnak olarak anılmaya başladılar.

 

Sırp ve Hırvat ve de Karadağ tarihi İstanbul'un fethinden 400 yıl sonra 1850'li yıllarda Avrupa'daki Kutsal İttifak devletlerinin Türkleri Balkanlardan çıkarmak amaçlı tezgahladıkları siyasal amaçlı, efsane, mit ve yalanlara dayalı olarak yazılmaya başlandı.

 

Güçleri kendi lehlerine, Boşnakların aleyhine çok şeyi değiştirmeye yetti ama, Boşnak topraklarının tapusu olan Boşnak ataları Boşnyaninlerin mezarlıkları, mezar taşları olan Steçakları (Günümüzde UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunuyor) değiştirmeye, yok etmeye yetmedi.

 

Şimdi tarih ve arkeoloji bilimi Sırplara şu ve onların yaşam tarihi etksinde kalanlara şu soruyu soruyor:

"MADEM BOŞNAKLAR MÜSLÜMAN OLMUŞ SIRPLAR İDİ NEDEN SIRPLARIN MEZARLARINIZ, MEZAR TAŞLARINIZ FARKLI?

NEDEN SIRBİSTAN'DA, SIRPLARIN YOĞUN OLARAK YAŞADIKLARI TOPRAKLARDA STEÇAK HİÇ YOK ?

HIRVATİSTAN'DA DA HİÇ OLMADIĞI GİBİ,

KARADAĞ'DA CETİNYE VE CİVARINDA KARADAĞ KABİLELERİN TOPRAKLARINDA HİÇ Mİ HİÇ OLMADIĞI GİBİ !

BİLİMİ VE BİLİMSEL SONUÇLARI REDDETMEK FAŞİSTLİK, IRKÇILIK VE SOSYAL YOBAZLIKTIR ...

TÜRKİYE'DEKİ SIRPÇILIK VE KARADAĞCILIK YAPANLARA, RUHLARINDA KARADAĞ'I VE BÜYÜK SIRBİSTAN'I TAŞIYANLAR İTHAF OLUNUR.

 

NOT: BÜYÜK SIRBİSTAN PROJESİNİN HEDEFLERİ ARASINDA KIBRIS'IN RUMLARIN VE İSTANBUL'UN DA IRKÇI ORTODOKSLARIN TOPRAĞI YAPILMASI DA VAR (KAYNAK: SIRP ORTODOKS KİLİSESİ BOSNA PİSKOPOSU VASİLİYE KAÇAVENDA).

 

Kaynak: Nusret Sancaklı sosyal medya hesabı 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163