SIRP KARADAĞLI ÇETNİK İNSAN DEĞİL, İNSAN KILIĞINDA BİR YARATIKTIR

Četnici nisu ljudi, samo sliče ljudimaZiya Ribiç, ailesinden 9 kişiyi; annesi, babası, 6 kız kardeşi ve 2 yaşındaki erkek kardeşini öldürdükleri zaman 8 yaşında idi. Zijo Ribić'in yaşadıklarını okuyursanız Boşnakların komşuları olan Sırplar, Karadağlılar ve Hırvatların kendi içinden çıkardıkları ırkçı çetnik ve ustaşaların ne kadar korkunç yaratıklar oluğunu anlarsınız !
Zijo Ribić je imao osam godina kada su mu pobili devet članova porodice: oca, majku, šest sestara, dvogodišnjeg brata.

 
SIRP KARADAĞLI ÇETNİKLERİN İNSANLARA YAPTIKLARI VAHŞETİ YERYÜZÜNDE HİÇBİR YARATIK YAPMAZ!

Ribiç ailesi ve onların akrabaları ile komşularının vahşice öldürülmesinden önce, paramiliter silahlı "Sima's Çetnikeri" adlı canavarlar ve insan pislikleri, Ziya'nın 13 yaşındaki kız kardeşi Zlatija'ya tecavüz etmişlerdi.

 

Yıllardır Podrinje'de (Drina Mehri Vadisi) hamile kadınların, reşit olmayanların ve bütün ailelerin öldürüldüğü vakalar yaşanmış olsa da, Zija Ribiö'in davası benzersiz ve en korkunç olanı idi

Yani, Zvornik'teki saldırganlık ve soykırım sırasında Sırp Karadağlı caniler altı reşit olmayan kız kardeşi, reşit olmayan bir erkek kardeşi, anne ve babayı öldürmüşler aileden tek kurtulan kişi Ziya (Zijo) olmuştu. Ziya bir çukura götürülmüş, bıçaklandıktan sonra öldüğü sanılmış ve daha önce vurularak öldürülenlerin cesetleri arasına atılmıştı. Ancak Ziya yaralı olarak cesetlerin arasından çıkıp sağ kalmayı başarmıştı.

 

2015 yılının ortalarında, Sırbistan Savaş Suçları Dairesi, 1992 ve 1993'te Zvornik şehrinde sivillere yönelik savaş suçlarından sorumlu Simina Çetnikleri paramiliter silahlı birliğinin 7 üyesini delil yetersizliğinden beraat ettirmişti.

 

Zijo suçlu! Kelimenin tam anlamıyla suçlu çünkü yaşıyor.

 

- Zijo je kriv! Kriv je, doslovno, zato što je živ.

 

BU DA SIRBİSTAN GERÇEĞİ !!!

 

 

Haberi derleyip Türkçe 'ye çeviren Nusret Sancaklı. Haber Nusret Sancaklı'nın Sosyal Medya sayfasından alınmıştır.

 

(kaynak: S. Karić/Faktor.ba) 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163