banner183

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Coronavirus için RADİKAL TEDBİRLER

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Coronavirus için RADİKAL TEDBİRLER

Sevgili Ayvalık Halkı;

Biliyorsunuz gündemimiz maalesef bütün dünyaya sirayet etmiş olan Koronavirisü…Biz Ayvalık Belediyesi olarak hem hizmet binalarımızı hem kamuya açık alanları, diğer kamu binalarımızı elimizden geldiğince dezenfekte etmeye çalışıyoruz.
Fakat bu yeterli değil, Koronovisünden korunmanın en önemli yolu kendi tedbirlerimizi almamızdır. Bakanlığın açıkladığı 14 kural çok önemlidir.

-Yakın temas halinde olmamak,
-Ellerimizi sık sık yıkamak ve
-Çok çok acil değilse dışarı çıkmamak.
-Yurt dışından gelenlerin en az 14 gün evinden çıkmaması gibi.
Ayvalık halkı adına hepimiz adına rica ediyorum dışarıya çıkmayalım.


Virüs dolaşmaz, insan dolaşır.

Biz mecbur olmadıkça dışarıya çıkmazsak, virüsün dolaşımını engelleriz. Bu virüs en çok yaşı ilerlemiş vatandaşlarımıza ya da kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızda daha sert tesirler ve sonuçlar oluşturmakta.O nedenle biz farkında olmadan taşıyıcı olabiliriz ve onlara bulaştırma ihtimalimiz olabilir.Dikkat etmeliyiz.

Sağlık Çalışanlarının Minnet Borçluyuz

Bizler korunurken, sakınırken, virüsün en çok kendini gösterdiği yerde,hastanelerde sağlık ocaklarında  canla başla çalışan sağlık çalışanları… Sizler için ne desek az. Bu sıkıntılı günlerde tek güvencemiz sizlersiniz. Hepimiz kendimizi korumak için imkanlarımızı sağlamaya çalışırken,mümkün olanlar iş yerlerini kapatırken,sizler en tehlikeli yerlerden ayrılmayı bir an bile düşünmeyip sağlığımız için bütün riskleri alıyorsunuz.Hepinize kolaylıklar diliyorum. Bu millet fedakarlığınızı ve yaptığınız bu hizmeti asla unutmayacak. İyi ki varsınız. Gönlümüz dualarımız sizinle…

Başkan Ergin’den radikal tedbirler
Salgın konusu ile ilgili oldukça hassas olan Mesut Ergin yaklaşık 10 gündür dezenfeksiyon işlemlerini kentin her alanında 24 saat 3 ekiple sürdürmekle birlikte bulaşıcı etkileri azaltmak için radikal kararlar almaya devam ediyor.En çok para ve açıkta satılan ekmekten bulaştığı düşüncesiyle sosyal medyadan Başkan Mesut Ergin aşağıdaki açıklamayı yayınladı.Ekmek satışı yapılan fırın, market ve büfelerde açıkta ekmek satışı kesinlikle yasaktır. Ekmekler müşterinin temas edemeyeceği ve ulaşamayacağı bir banko  arkasında ya da kilitli ekmek dolabında tutularak,satış görevlisi tarafından poşet içinde müşteriye teslim edilecektir. Fırınlarda para alan personel ile paketleme yapan personel ayrı olacak, tek personel varsa önce parayı aldıktan sonra eldiven kullanarak ekmek poşetlenerek müşteriye teslim edilecektir. Müşterilerin ekmeklere dokunmasına ve bu surette satışa göz yuman esnaflar hakkında emir ve yasaklara aykırılıktan işlem yapılacak, para cezasının yanı sıra tekrarı halinde kapatma ve ruhsat iptaline varan müeyyideler uygulanacaktır.Bununla da yetinmeyerek her ne kadar çay bahçeleri ve işletmeler toplamış olsa da halkın ısrarla parklardaki banklarda oturmasından dolayı bankları toplatan Ergin , “belki şu anda tepki alıyoruz ama virüsün yayılma hızını ilk etapta engellememiz gerekli” diye açıklama yaptı.ESNAFI DA DÜŞÜNDÜ; 2 ay işgaliye bedeli yok, belediyeden kiralanan işletmelere kira erteleme
Sadece yaptırım üzerine değil, esnafında rahatlaması için çözümler arayan Başkan Ergin yine sosyal medya üzerinden şu açıklama ile esnnafa destek olmaya çalıştı.

Koronavirüsü salgını sebebiyle ve alınan tedbirler neticesinde ticari hayatın yavaşlamasından esnafımızın en az zararla çıkabilmesi için belediyemiz tarafından;
- İş yerlerinden 2 ay süreyle işgaliye bedeli alınmayacaktır,
- Belediyeden kiralanmış iş yerleri için kira ödemeleri 2 ay ertelenmiştir.
diye sosyal medyada paylaşımda bulundu.

65 Yaş üzeri Yaşlılar İçin ihtiyaç Hizmeti
65 yaş ve üzerindekiler için telefon hatlarıyla irtibat numaraları belirleyerek görevlendirme yapan Mesut Ergin, ihtiyaçları olan yaşlı vatandaşlarımızın evden çıkmadan ihtiyaçlarını giderebilmek için bir ekip kurdu ve bunu da sosyal medyadan şu şekilde duyurdu:

“Değerli Ayvalık Halkı,zor zamanlar yaşamamıza neden olan Coronavirus’ü dayanışma ve yardımlaşma ile aşacağız.Vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamalarını rica ediyoruz.Bu nedenle Ayvalık Belediyesi olarak 65 ve üzeri yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın dışarıdan temin edilmesi gereken acil ihtiyaçlarında bizlere ulaşmaları yeterli olacaktır. “ diyerek irtibat numaralarını iletti.Başkan Ergin konu ile ilgili “Sorun büyük,halkımıza kendilerini koruyun demek yeterli değil, bizim de yol yön göstermemiz lazım,kritik bir süreç, sonuna kadar mücadele edeceğiz.Böyle bir durumda bir belediye başkanı olarak halk sağlığından daha öte bir durum olduğunu düşünmüyorum. İmkanlarımız doğrultusunda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163