Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e emekli personelden jest

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e emekli personelden jest

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin geçtiğimiz hafta, işçi emeklisi personele seçim öncesi verdiği sözü tutarak emekli ikramiyeleri ve kıdem tazminatlarını ödemişti.

Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte emekliliğe ayrılan işçilerin yaşadığı büyük mağduriyeti bilen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin emekli olan isçilere seçim sürecinde '’Başkan seçilirsem size söz veriyorum, ikramiyelerinizi ödeyeceğim’’ sözünü vermişti.

Başkan Mesut Ergin göreve seçilir seçilmez, Ayvalık Belediye meclisine konuyu taşıyarak emekli işçilerin birikmiş kıdem tazminatı ve emekli ikramiyeleri için toplam 3.266.000 TL ödenek kullanması kararını aldırdı ve geçtiğimiz hafta işçilerin hesabına yatırılmasını sağladı.

İkramiyelerini alan emekli personel Ayvalık’ın değişik yerlerine hazırladıkları pankartla Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin’e teşekkür ettiler.Başkan Ergin ‘’Ayvalık Halkı adına teşekkür ediyorum.’’

Görüşlerini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ’’Öncelikle bu jesti yapan emekli kardeşlerime Ayvalık Halkı adına teşekkür ediyorum. Personelimizin emekçimizin, emeğinin karşılığını gün güne ödemeye devam edeceğiz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ancak şunun da bilinmesini isterim. Ayvalık Belediyesi olarak bünyemizde toplam 718 kadrolu çalışan ve şirket çalışanı görev almaktadır. Cumhuriyet Meydanı’nda emekli olan bir emekçi personelimiz tarafından hazırlanan pankarttaki bilgiler asan kişinin şahsi görüşlerdir. İfade ettiği 850 sayısını da, 5 yıllık süreçte emekli olan personelimizi de ilave etmiş, ya da yaz döneminde istihdam sağladığımız sezonluk beden işçileri ile yine sezonluk İşletme ve İştirakler personelini dikkate alarak toplam yarattığımız değeri ifade ettiği düşüncesindeyim. Sosyal belediyecilik anlayışından taviz vermeden, memur - işçi ayrımı gözetmeden çalışanlarımızın hak ettiği alın terinin karşılığını vermek bizim en büyük önceliğimiz.’’ şeklinde konuştu.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163