AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜGenel Koordinatör Erbil Göktaş, konuşmasında bu sene çok mutlu olduklarını Türkiye'nin her yerinden yeni yazarlar çıktığını dile getirirken ‘mesela Ayvalık'ta bir Neyzen var ki, insan donup kalıyor’ diyerek oyunu bir kez daha onurlandırdı.
Anadolu ve İstanbul bazında alınan ödüllerde genel itibariyle Şehir ve Devlet tiyatroları boy gösterirken, Ayvalık Belediye Tiyatrosu 'nun parmakla sayılabilecek kadar özel ve belediye tiyatrolarının arasında üç ödüle değer görülmesi ise ekibe ayrı bir mutluluk yarattı.Törende konuşan Erkan Cılak, "Ayvalık 1923/1940 arası 38 oyun çıkarmış, 160'ın üzerinde oyun sahnelenmiş bir kent, 1935'te Darülbedayi'ye kafa tutmuş bir kent. Böyle bir kente 99 yıl Belediye Tiyatrosu kurmayı unutmuşlar. Bizim dönemimizde nasip oldu, ilk oyunla iki ay gibi bir süreçte bu ödüllere layık görülmek mutluluk verici. Bu yolda destek veren Belediye Başkanımız Mesut Ergin'e ve inanan tüm belediye yöneticilerine, oyuna inanan ekip arkadaşlarıma ve onca işin arasında oyun çıkarmaya çalışırken gerildiğim için kahrımızı çeken ailelerimize, arkadaşlarımıza, yakınlarımıza teşekkür ederim" dedi.


Alev Abacı ise, oyunda olmaktan gurur duyduğunu, destek olanlara teşekkürlerini iletti. Abacı, "Yeni olmamıza rağmen bizleri göz ardı etmeyen Yeni Tiyatro Dergisi jürisindeki üyelere çok teşekkür ediyorum" dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163