banner183

BAKAN, KARAİSMAİLOĞLU: AYVALIK GÜNDEMİMİZİN TAM ORTASINDA

İncelemelerde bulunmak üzere Balıkesir’e gelen Bakan Karaismailoğlu Ayvalık’ta, hasar gören tekne sahipleriyle buluştu. Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in de eşlik ettiği buluşmada, isteklerini dile getiren tekne sahipleri, zararlarının kısa sürede giderilmesini ve acilen balıkçı barınaklarının yapılmasını istediler.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde üç hafta önce meydana gelen şiddetli fırtınada zarar gören balıkçı ve gezi teknelerinin sahiplerine yardımlarının süreceğini bildirdi. Bazı programlara katılmak üzere Ayvalık’a gelen Karaismailoğlu, Altınova Mahallesi'ndeki balıkçılar kooperatifini ziyaret ettikten sonra balıkçıların talep ve beklentilerini dinledi. İlçe merkezinde gezi teknesi sahipleriyle bir araya gelen Karaismailoğlu, yoğun fırtına nedeniyle balıkçı ve gezi tekneleri başta olmak üzere deniz yapılarında önemli sıkıntılar yaşandığını hatırlattı.İlk günden itibaren Ayvalık'ın gündemlerinde olduğunu belirten Karaismailoğlu, "İnşallah bu afeti en az hasarla, eski hasarları unutturarak çözmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. İlk günlerde 'cansuyu' olarak önemli miktarda yardım yapıldı. Bu yardımlarımız hem balıkçı hem de gezi teknelerimize devam edecek" dedi.

Karaismailoğlu, Ayvalık'ta modern balıkçı barınakları ile gezi teknelerinin modern şartlarda bağlanmaları ve faaliyetlerini sağlayacak önemli çalışmaların projelerini başlattıklarını anlattı. Projeler kısa sürede tamamlandıktan sonra yatırım programına alıp en kısa zamanda bunları yerinde uygulamak için büyük bir çaba sarf edeceklerini dile getiren Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak son 19 yıldır Türkiye genelinde yaptığımız büyük ulaştırma altyapı yatırımlarında ne kadar büyük projelerin üstesinden geldiysek Ayvalık'ta da buradaki deniz yapıları konusunda çok önemli gelişmelerin olacağından kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah el birliğiyle bir ekip olarak Ayvalık ve devamında Balıkesir'in geleceği için önemli adımlar atacağız. Ulaştırma ve altyapı konusunda kara, hava ve demir yolundaki büyük başarılarımız deniz yoluyla da devam edecektir."Bakan Karaismailoğlu'na ziyaretlerinde Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey ve Adil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran ile kurum müdürleri eşlik etti.Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, balıkçı barınağı ile ilgili çalışmaların bundan sonra hızlı bir şekilde yaşama geçirilmesi için başlatılan sürecin çok daha hızlanacağını belirtti. Başkan Ergin, Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu’dan projelerin tamamlanması ve planların yaşama geçirilmesi konusunda söz aldıklarını ve takipçisi olacaklarını söyledi.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163