BAŞKAN ERGİN: 2021 YILI AYVALIK KADAR GÜZEL OLSUN

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, pandemi yasakları kapsamında evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlara moral olması amacıyla yeni yılı aydınlık ve renkli kutlamayı amaçladıklarını belirtti. Pandemi sürecinin sonlanmasının ardından gelecek yılbaşında ışıl ışıl bir kentte yaşamayı umut ettiklerini ifade eden Başkan Ergin, 2020 yılının ilk ayından başlayarak 365 gün boyunca çok sıkıntılı bir sürecin yaşandığını, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan, oradan bütün dünyaya yayılıp adeta küresel çapta hayatı felç eden koronavirüs’ün neredeyse yaşamı durdurma noktasına getirdiğini söyledi.Ülkede covid-19 nedeniyle yirmi binden fazla yurttaşın yaşamını yitirdiğini, ekonominin sekteye, turizm gelirlerinin kayba uğradığını vurgulayan Başkan Ergin,”Pek çok proje askıya alındı. Tüm bu sıkıntılı süreç devam ederken İzmir’de yaşanan depremde 116 vatandaşımızı kaybettik. Ayvalıklılar olarak İzmirlilerin yaralarının sarılması için kenetlendik, yanlarında olduk. 2020 yılı Ayvalık için de karabasan oldu. En kıymetli değerlerimizden olan ormanlarımızın bir bölümü yanıp kül oldu” dedi.

2020 yılının üzüntülerin, küskünlüklerin, kaygıların, hastalıkların, başarısızlıkların, afetlerin, felaketlerin geride kaldığı bir yıl olmasını dileyen Başkan Ergin, yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“2021 yılı tüm dünya insanlığı için barışın, kardeşliğin, huzurun, sağlığın, başarının, güler yüzlü günlerin, bol verimli hasatların, turizmde dolulukların yaşandığı, mutlulukların yılı olsun. Ayvalık'a olan sevgimizden oluşan çalışma isteğimizi sekteye uğratacak aksiliklerin yaşanmadığı bir yıl olsun, her şey Ayvalık kadar güzel olsun!

 

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163