BAŞKAN ERGİN; “DEVLET ANALIĞINI BABALIĞINI GÖSTERMELİ”BARINMA HERKESİN HAKKI

Gençlerin barınma sorunlarının giderilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Ergin, “Gençlerimizin üstünü örtmeli, barınma sorunları giderilmeli. Nedeni ne olursa olsun, ister yanlış göçmen politikaları, ister öğrencileri, tarikat yurtlarına mahkum etme niyetleri, ister halkın yoksullaşması, isterse başka bir sebepten olsun eğitime ulaşmak ve barınmak her gencin her öğrencinin, her yurttaşın anayasal hakkıdır. İktidarı parklarda sabahlamak zorunda kalan ya da bunlara destek verenlerle değil, barınma ve yurt sorununa bir an önce kalıcı çözümler üretmeye davet ediyorum” dedi.

 

KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BİRİMİ

Küresel iklim değişikliğiyle ilgili mücadele için belediye bünyesinde birim oluşturulduğunu duyuran Başkan Ergin, “Çağımızın en önemli sorunlarından biri endüstriyel yaşamda tüketim toplumlarında üretim ve tüketim süreçlerinde oluşan çevre sorunları. Bu sorunlarla herkesin her kurumun mücadele etmesi gerekiyor. Ayvalık Belediyesi olarak biz de üzerimize düşen her şeyi yapmak gayreti içindeyiz. Meclis gündemimizde yer alan Küresel İklim Değişikliğiyle mücadele biriminin kurulması da bu hassasiyete bağlı olarak meclisin huzuruna getirdik. Tıpkı yakın zamanda belediye olarak yeşil enerji adıyla adlandırılan RES yapımına ilişkin getirdiğimiz ve bakanlık onayında olan projemiz gibi” dedi

Çevre duyarlılığı bakımından yerel yönetimlerce de gözetilmesi gereken bir diğer önemli konu olan sıfır atık konusunu da gündeme getiren Belediye Başkanı Mesut Ergin şöyle devam etti:

 

İKTİDARI YOKSULLARLA DEĞİL, YOKSULLUKLA MÜCADELE ETMEYE DAVET EDİYORUM.

“Sıfır atık yönetimini kurarak sıfır atık belgesini almaya hak kazandık, hayırlı olsun. Sıfır Atık konusu açılmışken son birkaç gündür Türkiye gündemine oturan bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Katı atıkların dönüşümü ve ayrıştırılarak yeniden kazandırılması süreci duyarlı tüketicilerin hassasiyeti ile başlayıp sonrasında “Çöp Toplayıcısı” olarak adlandırılan ve aslında başka bir çaresi olmadığı için bu işi yapan yoksul insanlar olmasına karşın bir çevre savaşçısı gibi çalışan garibanlara karşı topyekün bir mücadele başlatıldı. Kamuoyundaki pek çok kişi gibi ben de bu hiddete ve hassasiyete bir anlam veremiyorum. Ve buradan iktidarı çaresiz yoksullarla değil, yoksullukla mücadele etmeye davet ediyorum.”

 

AŞIYA DAVET

Konuşmasında aşı konusuna da değinen Başkan Ergin, koronavüris pandemisinin bir türlü kontrol altına alınmadığını belirterek ve bu hastalıkla mücadelede bilimsel olarak kanıtlanan tek yöntemin aşı olduğunu hatırlatarak, “Öncelikle herkesi aşı olma konusunda hassasiyete ve aşı olmaya davet ediyorum. Lütfen en az iki doz aşımızı olalım ve maske, mesafe, hijyen gibi konularda kurallara titizlikle uyalım” dedi.

           

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163