“BURHANİYE BELEDİYESİ GENÇ FİDANLARA DESTEK VERİYOR”“ALİ KEMAL DEVECİLER AİLELERLE”

17 Kasım 2021 Çarşamba günü, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve meclis üyeleri, burs verilecek öğrenci ve aileleri ile bir araya geldi. Başkan Deveciler ailelere hitaben yaptığı konuşmada; “Bu gün burada, siyasi hayatım ve kentimize Belediye Başkanı olduğum 2019 yılından bu güne söz verdiğim hizmetlerden birini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün bir başka ilki sizlerle paylaşıyoruz. Burhaniye’de ikamet eden ailelerimizin çocukları ve öğrencilerimize söz verdiğimiz burs hizmetini hayata geçiriyoruz. Yine gelir durumlarına göre öncelik verdiğimiz 250 öğrencimize ayda 400 tl burs yardımı yapıyoruz. Öğrencilerimizin hesaplarına yarın yatmış olacak.” Diye konuştu.

 “ÖNCELİK DAR GELİRLİ AİLELER”

Türkiye’de yerleşik devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümlerini kazanan (Türkiye ve KKTC’de özel üniversitelerin eşdeğer bölümlerini tam burslu olarak kazananlar dahil) ve kayıt yaptıran (AÖF hariç) , Burhaniye’de ikamet eden, aile gelir durumuna göre tek maaşlı asgari ücretle çalışan ailelerin çocuklarına öncelik verilmek üzere 250 üniversite öğrencisi burs almaya hak kazandı.

 “AİLELERDEN TEŞEKKÜR”

Hak sahibi aileler, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e teşekkür ederek bir süre sohbet ettiler. Sohbette Başkan Deveciler; “Eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, desteklerimiz süreceğini diye konuştu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163