ÇOCUK TACİZ VE İSTİSMARI  AYVAKIL'TA PROTESTO EDİLDİ
ÇOCUK TACİZ VE İSTİSMARI  AYVAKIL'TA PROTESTO EDİLDİ

Ayvalık Kent Konseyi, çocuk taciz ve istismarını protesto etti. 29 Nisan Pazartesi günü düzenlenen protestoya Belediye Başkanı Mesut Ergin de destek verdi. Başkan Ergin, “Çocuklarımızın sessiz çığlığını yüreğimizde hissediyor çocuk istismarına karşı susmuyoruz” dedi.

 

Ayvalık Kent Konseyi’nin çağrısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen protestoya aralarında Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Belediye Meclis üyeleri Merih Arslan, Ali Jale ve Onur Satıcı ile ilçedeki çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar destek verdi.

 

Tacize ve tecavüze uğrayıp istismar edilen çocukların çığlığı olmak, birlikte haykırmak, bu gidişe dur demek için meydanda olduklarını belirten Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, Türkiye’de her 4 çocuktan birinin istismar mağduru olduğunu söyledi.  Önleyici tedbirlerin alınmadığı ve yasaların uygulanmadığı belirtilen açıklamada, Adalet Bakanlığı’na seslenilerek  “Bizler ve devlet yetkilileri önlem almaz, gerekeni yapmazsa bu olaylar ne ilk ne de son olacak. Siz sokakta oynayan çocuğun faili tahrik ettiğinden söz edemezsiniz, ama siz dışarıda oynayan çocuğa bu istismarı yapan yaratığa, alacağı cezanın varlığını hissettireceksiniz. Çocuğu koruyan politikalar geliştireceksiniz.” denildi.


 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163