CUMHURİYET COŞKUSU TÜRKÜ AKBAYRAM KONSERİ İLE BAŞLADIGündüz Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Çelenk koyma töreninin ardından akşam, Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Türkü Akbayram konserinde soğuk havaya rağmen 7’den 70’e yüzlerce insan meydanda toplandı. Konser alanında Zabıta Müdürlüğünce bayrak dağıtımı yapılırken, hep bir ağızdan özgürlük şarkıları söylendi.Sanatçı Türkü Akbayram Atatürk’ün sevdiği türküleri ve sevilen şarkıları güçlü sesiyle yorumladı. Büyük beğeni alan Akbayram’a halkın da hep bir ağızdan eşlik ettiği konserde keyifli anlar yaşandı.

Teşekkür Plaketini takdim etmek üzere sahneye çıkan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler,  “Cumhuriyet 98 yıl önce Atatürk ve silah arkadaşları tarafından yakılan bir meşaledir, Cumhuriyet aydınlığın gerçek yüzüdür, Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir; Cumhuriyet Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Ali Çetinkayaların sesidir. Biz bu esere canımız kanımız pahasına sahip çıkacağız, ilelebet savunacağız” diyerek Türkü Akbayram’a teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Konserin sonunda babası Edip Akbayram’ın geleneğini devam ettiren Türkü Akbayram, “Dostluk için, barış için, kardeşlik için bu topraklarda yaşamış Sabahattin Ali’nin sözleriyle aldırma gönül” diyerek, konserini sonlandırdı. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163