banner183

DATÇA "HÜKÜMET İSTİFA" DİYE İNLEDİ.

Platform adına ortak basın açıklamasını Datça Kadın Platformu'ndan Muazzez Dalaslan okudu. 

“Elektriğe zam, kiraya zam, akaryakıta zam, tüpe zam, toplu taşımaya zam. Meyveye, sebzeye, ete, temel ihtiyaç malzemelerine, tekel ürünlerine, mazota, gübreye zam üstüne zam. Markete, pazara gitmekten korkar hale geldik. Alışveriş yaparken temel ihtiyaçlarımızdan dahi kısıtlıyoruz. Sinemaya, tiyatroya gitmek, kitap almak, hatta ısınmak bile lüks sayılıyor artık” diyen Dalaslan yapılan zamları geri alınmasını istediklerini söyledi. 

 “ARTMAYAN TEK ŞEY GELİRİMİZ” 

TÜİK enflasyonuyla halka yansıyan enflasyonun aynı olmadığını ifade eden Dalaslan, “Her şeyin fiyatı artıyor. Artmayan tek şey ise gelirimiz. Sene başında asgari ücrete, memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılan zamlar enflasyon karşısında çoktan eridi. Belki kimimiz çoktan işinden gelirinden oldu ama hepimiz yarın işsiz kalır mıyız diye korkuyoruz. İnsanlar geçinemediği için yaşamına son veriyor. Öğrenciler barınamadıkları için parklarda yatıyor. Müzik emekçileri enstrümanlarını satıyor. Bir avuç zengin lüks içindeyken, milyonlarca insan açlık sınırının altında yaşıyor. Lafı fazla uzatmaya gerek yok; geçinemiyoruz” dedi. 

 “PATRONLARDAN YANA DEĞİL, HALKTAN YANA BİR DÜZEN İSTİYORUZ” 

İktidarın politikaları bugüne kadar milyonların derdine çare olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını biliyoruz. Bu günleri sonlandırmak hepimizin ellerindedir. Bu ülkenin maaşları her gün eriyen, gelirleri azalan milyonlarca geçinemeyeni olarak temel ürünlere yapılan zamların geri alınmasını, herkese zorlanmadan yaşayabileceği kadar gelir güvencesi sağlanmasını, kamu hizmetlerinin ve zorunlu ihtiyaçların ücretsiz karşılanmasını istiyoruz. Israrla ‘artık yete gari’ diyoruz. İnsanca yaşamak istiyoruz ve bu konuda ısrarcıyız. Patronlardan yana değil halktan, emekçilerden yana bir düzen istiyoruz. Bu düzeni mücadele ederek kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi. 

 FUAT SAKA SAHNE ALDI
 

Mitingde ünlü müzisyen Fuat Saka da sahne alırken, Grup Datça ve Ömer Tekdağ türküleriyle mitinge renk kattı. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163