DUBA PLAJI A+ MAVİ BAYRAKLA ÖDÜLLENDİRİLDİ
DUBA PLAJI A+ MAVİ BAYRAKLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ayvalık Belediyesi’nin sorumluluğundaki Duba Plajı deniz temizliğinin  yeterliliği ve teknik şartların sağlanmasının ardından ekstra temizlik anlamına gelen "A+ Mavi Bayrak"a hak kazandı. Plajın girişine çekilen Mavi Bayrak için yapılan törene Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Koordinatinatörü Doğan Karakaş’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, birim amirleri, vatandaşlar ve belediye çalışanları katıldı.

KARAKAŞ: 'GÖNÜL RAHATLIĞIYLA DUBA PLAJI’NI KULLANABİLİRSİNİZ. HERKES RAHAT OLSUN'

Denetlemeler sırasında, belediye çalışanlarının Duba Plajı’nda beklediklerinden çok daha fazla sigara izmariti topladıklarını belirten Karakaş, plajları temiz tutmanın önemini vurguladı.
Karakaş, “Gönül rahatlığıyla Duba Plajı’nı kullanabilirsiniz. Herkes rahat olsun. Analiz için 15 günlük periyotlar halinde numune alıyoruz ve çıkan bu analizleri plaj yetkililerimizden asmalarını istiyoruz. Halk arasında endişe ile bakılan kolibasili hastalığı için buradaki değer "0" olarak elime geçti. Halkımızın endişe edeceği bir durum olmadığını belirtmek isteriz. Bu temizlik çalışmalarını yerine getirdiği için Duba Plajı’na da A+ ödülü verdik" dedi.
Karakaş, Başkan Mesut Ergin ile 2013 yılında tanıştıklarını belirterek, Ergin'in Sarımsaklı Halk Plajları’na Mavi Bayrak’ı kazandıran ilk başkan olduğunu hatırlattı.  Törende konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise, "Duba Plajımız gibi Ayvalık’ta ne kadar çok Mavi Bayrak olursa Ayvalık denizinin o kadar temiz olduğunu gösterir. Gelen misafirlerimizi o temizlikle o rahatlıkla ağırlamak isteriz. Hedefimiz bayrak sayısının çoğalmasıdır. Ben bunu yapabileceğimize inanıyorum. Ayvalık halkının da buna inanması gerekir. Şu an Ayvalık’ta 8 nokta var dediniz. Bu sayı Ayvalık’a az gelir. Daha fazla olması gerekir" dedi.

Başkan Ergin, plajın bu günlere gelmesinde emeği geçen TÜRÇEV Koordinatörü Doğan Karakaş'a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Tören sonunda Mavi Bayrak sertifikası Doğan Karakaş tarafından Başkan Mesut Ergin’e sunuldu. Ayvalık’ta Mavi Bayrak almaya hak kazanan bir diğer plaj olan Engürü Sitesi’ne de sertifikası verildi. Site Başkanı Gürsel Uslu’ya sertifikasını Başkan Mesut Ergin verdi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×