El Emeği Göz Nuru Kermesi

Mahalle Evleri İlk Kermesini gerçekleştirdi

 

Ayvalık'ta Mahalle evi projesi Belediye Başkanı Mesut Ergin tarafından sosyal belediyecilik kapsamında dillendirilmişti.150 Evler, Altınova ve Küçükköy Mahalle Evleri seçimden sonra 8 ay içinde kuruldu ve bu mahalle evlerinde kadınlara öncelik veren eğitimler verilmeye başlanmıştı.

 

18 ayrı dalda kadınlara çeşitli kurslar verilmekte olup bu yelpazede sabun yapımından karakaleme kadar bir çok farklı dalın olduğu mahalle evlerinde kadınlarımızın yanısıra çocuklar ve gençler unutulmadı onlara yönelik  kurslar da verilmektedir.


 


Bugün gelinen noktada Altınova Mahalle Evi'nin kursları sonuç vermeye başladı ve kadınlara özel gelir getirici kurslar sonucunda emekle birlikte üretim olarak bir pazara sunuldu ve ilk KERMES yapıldı. Kermeste Altınovalı kadınların el emeği ürünler sergilenirken elde edilen gelir ihtiyacı olanlara  ulaştırılacağı belirtildi. Hem gelir getiren öğreti ve kursları edinim kazanan kadınlarımız aynı zamanda ihtiyacı olanlara da yardım etmenin mutluluğunu yaşamış oldular.

  

Mesut Ergin'in eşi Cana Ergin'in de bu proje de Ayvalıklı kadınıların başından sonuna kadar yanlarında olduğu gibi kermeste de kadınları yalnız bırakmadı.


 


Kermesi Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin'de gezdi hem ürünler hem kurslar hakkında bilgi aldı. 'Kadınların el emeğinin gelir getirici üretime dönmesinin, bu gelirlerin ihtiyacı olanlara ulaştırılmasına çok sevindiğini belirten Mesut Ergin', Sözlerini şöyle sürdürdü, 'bu tür projeler halkımızın birbirine daha fazla  kenetlenmesine sebep oluyor bu da beni sevindiriyor. Birlik ve beraberliğimiz güçlü olduğu taktirde Ayvalık bulunduğu yerden çok daha ileriye gidecek ve bu çalışmalarıyla Ayvalık Türkiye'ye örnek olacak .' dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163