FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTUİğde, zakkum, arguvan, fıstık çamı ve servi fidanlarının toprakla buluştuğu dikim töreni Edremit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Muhammet Solmaz ve Ayvalık Orman İşletme Şefi Deniz Meltem’in denetimi ve gözetiminde yapıldı.
Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüraslan, Ayvalık’ta üç yıldan bu yana görev yaptığını, çeşitli zaman aralıklarında fidan dikim çalışmalarına öncülük ettiğini söyledi.Şeytan Sofrası eteklerindeki alanda çıkan orman yangınında küle dönen bölgeyi ağaçlandırmanın ayrı bir anlam taşıdığına değinen Gökgülüaslan, “Sanıyorum Balıkesir Valiliği’nin de önümüzdeki günlerde bu alanda daha geniş kapsamlı bir ağaç dikim programı gerçekleştirmesi bekleniyor. Orman Bölge ekiplerimiz burada nasıl bir ağaçlandırma olması gerektiği üzerinden uzun zamandır bir program yapıyordu. Bugün küçük de olsa böyle anlamlı ve güzel bir etkinliğe ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak imza atmış olduk. Çok mutluyum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.Edremit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Muhammet Solmaz, Cumhurbaşkanlığı’nın
            7 Kasım 2017 tarihinde yayımladığı genelge kapsamında 11 Kasım’ın “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edildiğini hatırlattı. Solmaz, bu günün pandemi koşulları nedeniyle sembolik olarak kutlandığını ifade etti. 
Anahtar Kelimeler
FidanlarToprakla Buluştu
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×