Küçükköy'de "Boşnak Böreği" Taş Kafe"de yenir...Kafeterya sahibi Murat Taş eşi Bahriye Taş ile birlikte işlettiği mekanı yeni açtıklarını ve çok büyük ilgi gördüğünü söylüyor.

 


Eşinin Boşnak kendisinin ise ben adalı bir ailenin çocuğu olarak Ayvalık'ta dünya'ya geldiğini hatırlatan Taş, "Kendi kültürlerimize hakim olan insanlarız, Boşnak mutfağının güzel yemeklerin başında gelen Boşnak böreğini mantısını Treliçe'sini bizden yemelerini öneriyorum çünkü bu işte iddialıyız. Bir de keşkeğimiz var. Haftanın üç günü yapıyoruz. Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri her geçen gün bir önceki günden fazla yapmak zorunda kalıyoruz çünkü bizim tanıtımımızı köyümüze gelen turistler yapıyor" diyor.

 

Bunların dışında işletmede Ayvalık tostu ve adanın güzel lezzetlerini de imal ettiklerini dile getiren Taş, "Bugüne kadar gelen müşterilerimiz den olumlu dönüşler aldık" diyor.


 


Murat Taş'ın eşi Bahriye Taş ise, "Ben Boşnak kültürüyle büyüdüm. Onun için Boşnak mutfağına gerçek anlamda hakimim. Boşnak börek ve mantısı ile diğer yemekleri ve tatlıları annemden öğrendim ve annemin lezzetini işletmemize gelen konuklara ikram ediyoruz" diyor


Haber: Doğan Prepol Poroviç

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163