MODOUSA KOOPERATİFİ YÖNETİCİLERİ, 17. ULUSLARARASI AYVALIK ZEYTİN HASAT FESTİVALİ'NE KATILDI

Modousa 2004 yılında Midilli Adası'nda büyük ölçekte zeytin tarlaları olan müstahsiller tarafından kurulmuş ve şu anda 73 üyesi mevcuttur.

 

Kuruluşundan bugüne kadar kendi markalarıyla İsrail ve Avrupa Birliği ülkeleri dahil birçok ülkeye ihraç yapmakta olan Modousa ayrıca Midilli Adası'nda bal üreticileri kooperatifini de bünyelerine dahil ederek büyümesini sürdürmüş.

 

Modousa Kooperatif başkanı Panayotis Karavatakis, Ayvalık ve Midilli Adası'nın yakın olduğu halde gıda ihracat ve ithalatı yapamadıklarından dile getirerek serzenişte bulundu. Karavakatis,"Adamıza patates Mısır'dan, limon ise Arjantin'den uçak ile getiriliyor. Oysa burnumuzun dibindeki Ayvalık'tan bu ürünleri daha ucuza maliyetli temin etmemiz mümkün. Yukarıda İpsala kapısı, güneyde Rodos ile yapılan bu alışverişe ortada Ayvalık ve Midilli kapısında ilave edilmesini öneriyor ve bekliyoruz. Bu sayede Ayvalıklı çiftçi dostlarımızda üretiminin karşılığını alacağına inanıyorum" dedi.

 

Festivale davet edilmelerine çok memnun olduklarını belirten Karavakatis, "Festivali organize eden, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin'e Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Ali Uçar'a Zirrat Odası Başkanı'na Kaymakama ve diğer yöneticilere teşekkür ediyorum. Ayvalık'ta yerel yönetim faaliyetleri konusunda da belediyenin çok olumlu çalışmaları olduğunu belirtmek isterim' dedi. 


Haber: Doğan Prepol Poroviç
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163