RESSAM DİLŞAD ATASOY’DAN “DÜŞÜMCE” RESİM SERGİSİ AYVALIK’TAÖğretmenliğin yanı sıra resim çalışmalarını da sürdüren; 2015 yılında İtalya'da düzenlenen Fabriano Suluboya Festivali’nde Türkiye'yi temsil eden sanatçılar arasında yer alan Dilşad Atasoy’un eserleri Fabriano Uluslararası Kataloğu’nda yayınlandı.


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Alternatif Sanat Tarihi programını tamamlayan, 2012 yılında İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği'nin kurucuları arasında yer aldığını hatırlatan ressam Dilşad Atasoy, bugüne kadar 11’i kişisel olmak üzere, ulusal ve uluslararası birçok karma sergiye katıldığını söylüyor.


Pandemi döneminde atölyesinde çok sayıda eser ürettiğini belirten Atasoy, “Doğadan, yaşamdan, birbirimizden koptuk; önce evlere, sonra içimize kapandığımız bu dönem, ben dâhil birçoğumuz için bir tür arınma, hatta hesaplaşma sürecine dönüştü. Yaşamı hep koşuşturma ve yarışma şeklinde yaşıyorken; durduk, sakinleşmeye çalıştık. Doğanın güzelliklerini, onun parçası olduğumuzu hatırladık. Tüm bunların, bende hayal kurma isteğini de derinleştirdiğini hissettim hep. O karanlık/karamsar günlerde iyiye, güzele olan özlemim; doğayı düşünme, hissetme ve ona katılma ihtiyacım arttı. İşte “düşümce” sergisi böyle çıktı ortaya. Bu sergideki renkler, formlar, lekeler hep insan; doğa ve yaşam üzerine düşümce aktarımlardır. Renkli ve hayali bir dünya yarattım o karanlığın içinde. Bana iyi geldi, sizin de gönlünüzdeki bahçeleri yeşertmesi dileğiyle” diye konuşuyor.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163