11 bin 500 personel açığa alındı!

PKK ile ilişkisi olduğu öne sürülen 11 bin 500 öğretmen açığa alındı.
OHAL’i keyfince işleten ve Kanun Hükmünde Kararnameler’le her türlü keyfi adımı atan AKP iktidarı, binlerce öğretmeni sorgusuz sualsiz işinden attı.
Herhangi bir yargılama olmaksızın 11 bin 500 öğretmen PKK’li ilan edilmiş oldu.
Evet artık AKP iktidarı kendi önünde düğmesiz cübbelerini iliklemeye uğraşan kukla hakimlere ve onların mahkemelerine bile ihtiyaç duymuyor.
“Attım!” diyerek binlerce emekçiyi işinden edebiliyor.
Fethullahçı darbeden sıyrılan Tayyip Erdoğan, kendi karşı-darbesini adım adım örgütlüyor.
Bu darbe ve diktatörlük hevesine karşı en geniş eylem birliğini yaratmak gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz…

Açığa alınan öğretmenlerin listeleri illere gönderildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı MehmetMüezzinoğlu da, kamuda, PKK eylemlerine yataklık yapanların da incelendiğini belirterek, "Devlet ve millet adına kamu görevi üstlenen ve tavrı, devlet ve milletten yana olmayanların kamuda durma şansı olmayacak. Bu anlamda da önümüzdeki 15 gün veya 1 ay içinde PKK ile ilişiği olan, destek veren kim varsa bunlarla ilgili kararlar da gelecek." dedi.

BAŞBAKAN DİYARBAKIR'DAN DUYURMUŞTU

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde yaptığı konuşmada "Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak.

Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×