BAL haftaya 'AKP kıyımı' protestosuyla başladı: #ÖğretmenimeDokunma
 İzmir'de Bornova Anadolu Lisesi öğrencileri, AKP'nin "Proje Okul" uygulaması adı altında öğretmenleri keyfi bir şekilde başka okullarda görevlendirmesini ve kendi zihniyetine göre kadrolaşmasını protesto etti.
İzmir BAL, bu sabah protestoyla açıldı.
Bornova Anadolu Lisesi bahçesindeki basın açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, Eğitim-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Cevat Dizci, CHP ilçe yöneticileri, CHP Bornova Kadın ve Gençlik Kolları, öğrenci velileri ve Solcu Liseliler destek verdi.
Eğitim-Sen Şube Başkanı Düzci, "BU uygulamadan vazgeçmenizi, öğretmenlerimize ve okulumuza dokunmamanızı istiyoruz. Hep birlikte okuluma ve öğretmenime dokunma diyoruz" dedi.
CHP Milletvekili Musa Çam da, "Bu kadar başarılı bir okulun öğretmenlerini gerekçe göstermeden başka okullara tayin etmek mümkün değil, siyasi iktidar belli bir grubu bu okullara yerleştirmek istemektedir" diye konuştu.
Bornova Anadolu Lisesi mezunu olduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel de, "Okullarımıza ne zaman bir saldırı olsa öğrencisiyle, velisiyle, mezunuyla hep direniş gösteriyoruz. Bugün burada okulumuza sahip çıkmak için bir araya geldik. Bu adı uygulama projesi olan ve okullarımıza zarar veren uygulamanın etkilediği okulları savunmaya hep birlikte devam edeceğiz" dedi.
Öğrenciler okul bahçesinde "Yaşasın laik, bilimsel eğitim", "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganları attı.


GEÇEN HAFTA KAMPANYA BAŞLATILMIŞTI
İzmir BAL'da geçen hafta Bornova Anadolu Liseli öğrenciler imzasıyla bir imza kapmanyası başlatmıştı. Kampanyada "Geleneğimize, kimliğimize, öğretmenlerimize, özgür ve aydınlık geleceğimize sahip çıkacağız" vurgusu yapılmıştı. Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×