Böyle şeylerde oluyor. Alternatif bir yaşam sunan Hürriyet Öğrenci Yurdu açıldı

Halkevleri Vakfı ile Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı’nın devlet yurtları ile cemaat yurtları arasında tercih yapmaya zorlanan üniversiteli kadınlar için ortak bir proje ile inşa ettiği Hürriyet Öğrenci Yurdu açılışını gerçekleştirdi.
hurriyet_ogrenci_yurtdu_acilis_2

Halkevleri Vakfı ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın ortak projesi olan “öğrenci yurdu” 27 Kasım 2014 saat 12.30’da açıldı. Halkevleri Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Ülger, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yeni Mahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in açılışını yaptığı yurdun kokteyline, Halkevleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Çankaya ve Yeni Mahalle Belediye Meclis Üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Maden Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ,Başkan ve Yöneticileri, Sokullu, Harbiye, Metin Akkuş, Osman Temiz, İlkadım, Naci Çakır mahalleleri muhtarları, Batıkent Soder Yöneticileri, Gönderen Köyü Derneği, Merkez Sarıkaya Derneği, Alaçayır Derneği, Sivri Alan Derneği, Kavak Derneği, Başkan ve Yöneticileri katılım sağladı. Ayrıca açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir,CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş gönderdikleri telgraflarla desteklerini bildirdi. 
hurriyet_ogrenci_yurtdu_acilis_1

Etkinlikte yapılan konuşmalarda her iki vakfın böyle bir projede yan yana gelmesinin anlam ve öneminin altı çizildi, yeni birlikteliklerin kapısının aralandığı belirtildi, alternatif bir yaşam sunan projelere destek verilmesi gerektiği vurgulandı. Ercan Geçmez, vakıf olarak Adana’da yeni bir yurt projesi için adım attıklarının da bilgisini verdi.
hurriyet_ogrenci_yurtdu_acilis_3

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy ise gericiliğe, cemaat örgütlülüklerine ve Sünni mezhepçiliğine karşı bir çalışmaya imza attıklarını söylerken, bu mücadele hattında daha fazla çalışmaya imza atacaklarını da duyurdu ve en kısa zamanda kreş projesini de hayata geçireceklerini ilan etti. 
hurriyet_ogrenci_yurtdu_acilis_4
Konuşmalarının ardından yurdun yapım aşamasından günümüze gelen sürecini anlatan slayt gösterisi yapıldı. Konuşmalar ve slayt gösterisinin ardından verilen yemek ve kokteylle açılış etkinliği sonlandırıldı.hurriyet_ogrenci_yurtdu_acilis_6

hurriyet_ogrenci_yurtdu_acilis_5
21_08_2014_yurt (4)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×