Din öğretmeninden 4. sınıf öğrencilerine “FETÖ-Erdoğan” sınavı
 Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde bulunan Mithat Paşa İlkokulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Murat Arıcan, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitirenleri anma programı kapsamında işlediği derste 4. sınıf öğrencilerini “Erdoğan ve AKP sınavı”ndan geçirdi.

Okul velilerinin ulaştığı Evrensel’in haberine göre; Arıcan, 22 Eylül tarihli derste öğrencilerine “Kim FETÖ’yü seviyor, kim Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor? Peki kim AKP’li, kim CHP’li, kim HDP’li?” diye sordu, öğrencilerinden el kaldırmalarını istedi.

“FETÖ kim biliyor musunuz? Kötü askerler darbe yapmaya çalıştı, cumhurbaşkanımız buna engel oldu”diyen din öğretmeni, 15 Temmuz’a ilişkin bir de belgesel izletti.

Velilerden tepki
Yaşananları aktaran bir veli “Biz darbe günü ve sonrasında çocuklarımızın psikolojisi bozulmasın, savaş mı var diye endişe etmemeleri için tv bile açmadık. 8-9 yaş grubundaki çocuklara darbe, tank, çatışma görüntüleri izletilmesi akla uygun bir şey değil” diyerek öğretmene tepki gösterirken, bir başka veli ise öğretmenin çocuklara hakaret ederek baskı kurduğunu, öğrencilerin din dersi nedeniyle okula gitmek istemediğini aktardı.
ders_okul_ogretmen
Müdür doğruladı ama geçiştirdi
Telefonla ulaşılan okul müdürü Berivan Kuyubaşıoğlu da velilerin iddiasını doğruladı ancak olayı geçiştirme yoluna gitti, “Öğretmenimiz biraz fazla detaya girmiş. Kendisine yazılı ihtar verdik” dedi. Kuyubaşıoğlu’nun, Din Kültürü Öğretmeni Arıcan’ın derste sorduğu sorulara ilişkin yanıtı da“Okulumuza yeni atanan öğretmenimiz bakanlıktan gelen yazı doğrultusunda bu konuları işlemiş ancak anladığımız kadarıyla biraz fazla detaya girmiş” oldu.
Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×