İki okuldan örnek davranış

İki okuldan örnek davranış

Özel Çocuklarla, Orta Okul Öğrencilerini bir araya getiren etkinlik

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde ki ‘Safiye Nadir Özel Eğitim Uygulama Okulu’ ve ‘Evin Leblebicioğlu Orta Okulu’ 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor ve Spor Bayramının 100.yılını birlikte düzenledikleri örnek bir etkinlikle kutladılar.

Karşıyaka ilçesi Bahçelievler mahallesinde bulunan bu iki okulu ayıran bir duvar olmasına rağmen bu özel günde özel bir etkinlik düzenleyerek büyük bir taktir topladılar.Safiye Nadir ÖU Okulu beden eğitimi öğretmeni Gülgün Yüksel ve Evin Leblebici Orta Okulu beden eğitimi öğretmeni Atalay Akbay’a ortak çalışmaları sonucunda Safiye Nadir özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim alan özel çocuklarla Evin Leblebici Orta Okulunda eğitim alan çocukları tanıştırmak ve orta okul çocuklarında farkındalık yaratmak paylaşma, yardımlaşma ve empati kurma özelliklerini geliştirmek amacıyla bayramı birlikte kutladılar.Aylar önceden provalar yapıldı. Özel çocuklar ve orta okul öğrencileri eşleştirilerek görevler paylaştırıldı. Bayraklar,Atatürk resmi, meşaleler, okul isim levhaları,19 mayıs dövizleri birlikte taşındı. Tekerlekli sandalyeli özel öğrencilerin sandalyelerini orta okul öğrencileri sürdüler.

Karşıyaka Belediye Bandosu eşliğinde elele tutarak ve yardımlaşarak okul çevresinde büyük bir sevinçle yürüdüler.Safiye Nadir Öe Okulu bahçesinde hazırlanan Bandırma vapuru maketine Atatürk resmi koyularak temsili halat alındı.Yürüyüşün sonunda Safiye Nadir ÖE Okulu müdürü Murat Doğanyıldız ve Evin Leblebici Orta Okulu müdür yardımcısı Eyüp Akpınar öğrencilere günün anısına madalya taktılar.

ELO Okulu müdür yardımcısı Eyüp Akpınar bu işbirliğinden ve paylaşımdan çok mutlu olduklarını ifade etti.

Madalya töreninin ardından bütün öğrenciler Karşıyaka Belediye Bandosunun çaldığı şarkılara eşlik eden öğrenciler dans etmeyi de ihmal etmediler.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163