Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri ve velileri: “Öğretmenime, okuluma dokunma”
İstanbul’da Kadıköy Anadolu Lisesi’nde görevli 86 öğretmenin 52’sinin Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) proje okulları kapsamında başka okullara atamalarının istenmesi, veliler ve öğrenciler tarafından okul önünde protesto edildi. Türkiye’nin her yerinde MEB’in belirlediği proje okullarda öğretmenler norm fazlası gerekçesi ile farklı liselere atanmak isteniyor. Atamalara karşı öğrenciler öğretmenlerine sahip çıkıyor.
Hukuksuzluk durdurulsun
“Laik, bilimsel, demokratik eğitim” ve “Öğretmenime, okuluma dokunma” sloganlarının atıldığı açıklamada, veliler adına konuşan Özlem Aslan, henüz içeriği doldurulmamış bir proje ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

BAL haftaya 'AKP kıyımı' protestosuyla başladı: #ÖğretmenimeDokunma


Aslan’ın ardından mezun öğrenciler adına konuşan Yasemin Zeytinoğlu da, “Biz proje okulu olmak istemiyoruz. Biz her zaman olduğu gibi Kadıköy Anadolu Lisesi ve onun mezunları olmak istiyoruz” dedi. Hukuksuzluğun bir an önce durdurulmasını isteyen Zeytinoğlu, “Öğrenciler, veliler, öğretmenler, konuya duyarlı yurttaşlar ve biz mezunlar şikayetçiyiz” diye belirtti.
Laik, bilimsel, parasız eğitime ihtiyaç var
Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Turgut Yokuş ise, “Türkiye’nin bundan önce laik, bilimsel, parasız eğitime ihtiyaç var” dedi. Açıklama, sloganların ardından sona erdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×