Kentin kültür hayatına renk katan bir proje; Bir Mahalle, Bin Kitap

Bu ilkti ama son olmayacak!

“Bir Mahalle, Bin Kitap” projesinin mimarı Fatih M. AYGÜNEŞ, görülen o ki, Kubilay Şehir Kitaplığı, şehir kitaplıklarının ilki idi ama kent halkı ve ilgili kurumların gösterdiği yakın ilgi sayesinde sonuncusu olmayacak dedi.



“Bir Mahalle, Bin Kitap” adlı projenin devam edeceğini söyleyen Fatih M. AYGÜNEŞ, değerli edebiyatçı Halit Ziya Uşaklıgil‘in sıklıkla ziyaret ettiği Tilkilik’te bulunan Menzilhane’de, Hurşidiye Mahallesi Muhtarı Enis İpek‘in desteği ile “İzmir Edebiyatı” konusunda uzmanlaşmış bir şehir kitaplığının daha açılacağının müjdesini verdi.



Onlarca yazar kaleme aldığı, İzmirliler de evlerinden getirdiği kitapları bağışladılar

Şehir kitaplığının gerçekleşmesinde büyük emek sahibi Kubilay Mahallesi Muhtarı Ünal Kalfa ve proje mimarı Fatih M. Aygüneş, İzmir Milli Kütüphane Müdürü merhum Ahmet Gürlek’in eserlerini bağışlayan Gökhan Gürlek’e, imzalı kitapları ile destekte bulunan öykü ve roman yazarı Sevin Sezgin’e, ünlü şair ve edebiyat eleştirmeni Veysel Çolak ve beraberindeki şiir atölyesi şairlerine, minyatür sanatçısı ve ressam Arya Kamalı’ya, yazar Orhan Beşikçi’ye, Başka Antika ve işletmecisi Erkan Sert’e, Prof.Dr. Canan Ay ile Prof.Dr. Nihat Ay’a, Apikam Kent Kitaplığı’na, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve çok sayıda kitap bağışlayan Bayraklı Belediyesi’ne yürekten teşekkür ettiklerini dile getirdiler.


Komşu mahallelerin muhtarları ve İzmir’i yokuş yokuş gezenler oradaydı

Hurşidiye Mahallesi Muhtarı Enis İpek, Etiler Mahallesi Muhtarı Talip Çoban, Ali Reis Mahallesi Muhtarı M. Sait Acar, Altınordu Mahallesi Muhtarı Veysi Çalhan, Kocakapı Mahallesi Muhtarı Hasan Albayrak, Pazaryeri Mahallesi Muhtarı Mehmet Saraç Batuk, Yeşildere Mahallesi Muhtarı Özkan Şen, Yeni Mahallesi Muhtarı Kemal Evgi, Basmane Polis Karakolu Amiri Sabri Tülüben, Sanat Tarihçi ve Kent Rehberi Fatih M. Aygüneş rehberliğinde Kubilay mahallesini ziyaret eden Fma Travel gezginleri ve çok sayıda mahalle sakininin hazır bulunduğu Kubilay Mahallesi Şehir Kitaplığı’nın açılışı, Konak Belediyesi’nin ikramları ile Muhtar Ünal Kalfa’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163