Köy Enstitülü ulu çınara vefa

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Karşıyaka Şubesi Başkanı Emin Öztürk, Başkan yardımcısı Osman Günel, Sayman Muzaffer Demir ve yönetim kurulu üyesi Affan Arif Erol rahatsızlığı nedeniyle genel kurula katılamayan Karşıyakalıların yakından tanıdığı Savaştepe Köy Enstitüsü mezunu, şubenin kurucu üyesi Kadir Ak'ı evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kadir Ak’ın rahatsızlığından dolayı ziyaretçiler kapıda emekli öğretmen olan eşi Raife ve öğretmen kızı Ayle Şenay tarafından karşılandı.

91 yaşındaki Köy Enstitüsü mezunu eğitim çınarı Kadir Ak ziyaretten çok memnun olduğunu belirterek şunları söyledi. "Yakında sağlığına kavuşacağım, derneğe elinden gelen katkıları yapmaya devam edeceğim, sizlerin bu güzel hareketi diğer derneklere de örnek olsun"

Çalınan saza eşlik etti

Sohbetten moral bulan eğitim çınarı Kadir Ak, baş köşede asılı duran divan sazını göstererek Affan öğretmenden çalmasını istedi. Kadir öğretmen bir süre çalınan sazlı müziğe misafirlerle birlikte eşlik etti.

Başkan Emin Öztürk Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Karşıyaka Yönetimi olarak bir sosyal görevimizi daha yerine getirmiş olmaktan mutlu olduk. Derneğin nisan ayı için yapacağı etkinlikler hakkında bilgi verdi. Kendisi ile de bir söyleşi planlarının bulunduğunu ifade etti.

 

Haber: Yılmaz Durmaz 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163