MANİSALI ÖĞRENCİLER ÜLKEMİZİ İTALYA'DA TEMSİL ETTİ

MAGNESİA EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ HASAN TÜREK ANADOLU LİSESİ İŞ BİRLİĞİ İLE ERASMUS+ PROJESİNİ İTALYA’NIN VERONA KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ

 

 

Türkiye’yi 2 İngilizce öğretmeni Ali Şahin Sarızeybek ve Pınar Şaşmaz ile dört dil bölümü öğrencisi Harun Ozan Kaya, Yaren Senem Erkol, Melek Demirtaş ve İdil Eren temsil etti.

 


Yapılan etkinliklerde eğitimciler proje konusu olan medya okuryazarlığı ile ilgili konuları tartıştılar. Aynı gün öğleden sonra ise profesyonel bir rehber eşliğinde Verona kentinin önemli yerleri gezdirildi. Daha sonra medyadaki gerçek olmayan sahte haberler İtalyan öğrenciler ve bir öğretmen tarafından sunumlarla anlatıldı.

 

Bu sunumda Shakespeare ve sahtecilik ile ilgili hikâye ilgi çekti. Bunun sonrasında tüm öğrenciler anlatılanlarla ilgili bir test doldurdular.

 

İkinci gün ise “Fake News Phenomenon” yani “Sahte Haber Fenomeni” konusu gazeteci Dr Francesco Prando tarafından sunumu gerçekleşti.

 


Sonraki bölümde, "Veriler ve Çevrimiçi Gizliliği Koruma" ve 'Dijital dünya’da dengeyi bulmak' isimli sunumlar prof. Deborah Gennaro tarafından yapıldı. Son gün tüm ülke öğrencileri daha önceden hazırladıkları “Yeni fobiler “isimli sunumları anlattılar.. Gruplar Verona kentine 1,5 saat uzaklıktaki Venedik kentine kültürel gezi yapıldı. Türk öğretmen ve öğrenciler görevlerini tam anlamı ile yaparak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiler.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163