Marmara'da polis saldırdı, Kolektif üyesinin bacağı kırıldı
 Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde faşistler, üniversitelilere saldırdı. Göztepe Kampüsü'nde bildiri dağıtan üniversitelilere satırla saldıran faşistler, bir üniversiteliyi yaraladı. Saldırı sırasında çevik kuvvet ve özel güvenlik, saldırgan faşistlere bakmakla yetindi.
Marmara'da önce faşistler sonra polis saldırdı: Kolektif üyesinin bacağı kırıldı
Marmara'da önce faşistler sonra polis saldırdı: Kolektif üyesinin bacağı kırıldı
Kolektif üyesinin ayağını kırıldı: Üniversiteli ameliyata girecek
Satırlı saldırıya uğrayan üniversiteliyi hastaneye kaldıran arkadaşlarının Atatürk Eğitim Fakültesi'nden çıkmasına polis ve özel güvenlikler izin vermedi. Fakülte içerisinde üniversiteliler mahsur kaldı, çevik kuvvet giriş çıkışları kapatırken kampüs önüne TOMA getirildi.

Yaşananlar ardından üniversiteden toplu bir şekilde çıkış yapmak isteyen üniversitelilere bu sefer de polis tayzikli su ile saldırdı. 2'si Kolektif üyesi olmak üzere toplam 16 kişi gözaltına alındı. Bu sırada pek çok öğrenci yaralandı. Saldırıdan kaçmak isteyen bir Kolektif üyesinin bacağı polislerin saldırısında kırıldı. Üniversitelinin ameliyata alınacağı bilgisi edinildi. Polisin sebepsiz yere saldırarak gözaltına aldığı öğrenciler Hasanpaşa Karakolu'na götürüldü.
Marmara'da önce faşistler sonra polis saldırdı: Kolektif üyesinin bacağı kırıldıMarmara'da önce faşistler sonra polis saldırdı: Kolektif üyesinin bacağı kırıldı
Kaynak : kolektifler.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×