Mayıs ayında 37 kadın öldürüldü
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2019 Mayıs ayı raporunu açıkladı. Rapora göre Mayıs’ta erkekler en az 37 kadını öldürdü, çocuk istismarı ve cinsel şiddet devam etti. Bu ayki kadın cinayetlerinin beşi şüpheli ölüm olarak kaydedildi.

Mayıs’ta kadın cinayetlerinin en çok işlendiği kentlerin başında İstanbul, İzmir, Antalya ve Kocaeli geldi. Kadın cinayetlerinin çoğunda ise erkekler ateşli silahlar kullandı.

Platformun açıklamasına göre erkekler tarafından öldürülen kadınların isimleri şöyle:

Anneliese Ilse Gansert, Gökçe Saygı, Feride Genç, Ayşenur Erçin, Sakine Oğuz, Gizem Tabak, Özgü O., Suriye Özçilingir, Nergis Y., Müzeyyen Boylu, Sultan S., Fındık Ş., Zeynep Katan, Seher Özer, Sevdiye Tosun, Hatice Dabaz, Ayşe Özlem Bağdemir, Merve Ünal, S. Ç., Ecrin Kurnaz, İlkay Sivaslı, Ayşe Zeynep P., Dilek Zengin, Songül D., Kadriye San, Saliha Toker, Gülşen Gündüz, Gülhanım Doğu, Dilek Ö., Billur Cucur, Meryem Aktan, Kamile Öktem, Fatma Yılmaz, Esra T. ve kimliği henüz tespit edilemeyen iki kadın.

Raporda çocuklara yönelik cinsel istismar ve cinsel şiddetin Mayıs ayında da devam ettiği belirtilirken, bu vakalardaki cezasızlık örneklerine dikkat çekildi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun hazırladığı raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
CinayetKadın
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×