Okulu camiye taşıdılar: Öğrencilere 40 gün namaz kılma sözü verdirdiler
Kayseri'de İmam Hatip Lisesi'nin ortaokul altıncı sınıf öğrencilerinin, okul yönetimi tarafından camiye 'Namaza Niyet Töreni'ne götürüldüğü ortaya çıktı. Erkek öğrencilere beyaz takke, kızlara da beyaz başörtüsü ve hepsine tespih hediye edilirken törende konuşan okul müdürü Mehmet Ayman, "İnşallah başka okullara da örnek olacak" dedi.
Kocasinan İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesinden ''Namaza Niyet Töreni''
Merkez Kocasinan İlçesi'ndeki İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde ortaokul altıncı sınıfta okuyan yaklaşık 85 öğrenci 'Namaza Niyet Töreni' için Ahmet- Ayşe İnci Camii'ne götürüldü. Töreni, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zeliha Boztoprak organize etti. Bu yıl ikincisi düzenlendiği belirtilen törene Okul Müdürü Mehmet Ayman, öğretmenler ve öğrenci velileri de katıldı.
View this content on 's website
ÖĞRENCİLERE 40 GÜN NAMAZ KILMA SÖZÜ VERDİRİLDİ
Öğrencilere takke ve başörtüsüyle tespih hediye edilmesinin ardından caminin imamı Hüsrev Çakmak Kuran okudu. Namaz kılmanın ve öneminin anlatıldığı slayt gösterisinin yer aldığı törende İmam Hatip'i öven film gösterildi. Öğrencilerin oluşturduğu koro ilahiler okudu. Öğrencilere 40 gün boyunca namazlarını eksiksiz kılacaklarına dair söz verdirildi.

Törende konuşan Müdür Mehmet Ayman, "Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz bu programın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Bu programların öğrencilerimiz için önemli olduğunu düşünüyorum. Siz velilerden de ilgi ve alaka bekliyoruz" dedi. Ayman, "Okul dışındaki hayatlarını da bir imam hatip nesline yakışır bir şekilde geçmesine yardımcı olun" sözleriyle velilerden destek istedi. Ayman, "İnşallah başka okullara örnek olacak" ifadelerini kullandı.Ayman, sözlerini "Hz. Peygamberin vaadi inşallah gerçekleşecek ve bu çocuklarımız 40 gün namaza alışırlarsa, umuyoruz ki ondan sonra da namazı bırakmayacaklar" diye sonlandırdı.

Töreni organize eden Boztoprak, 40 günün sonunda ödül töreni ile yine bir araya geleceklerini bildirdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Özer Topçu 4 yıl önce

bu öğrencilerin aileleri de şerefsiz. i̇lim irfan mı öğrenecek çocuklar yoksa akp'nin alçakça savunucuları mı, çocukları kim nereye hazırlıyor?
benim çocuğuma bu kıyafeti giydirmeyi deneyecek öğretmenin son nefesi ellerimin arasında olur.