Ovacık’ta tüm personeli açığa alınan okul için öğrenci, öğretmen sokağa çıktı
 Eğitim-Sen üyesi binlerce öğretmenin hiçbir delil göstermeden açığa alınmasına yönelik tepkiler sürüyor.  Ovacık’ta yüzlerce kişi eğitim emekçilerine destek vermek için sokağa çıktı.

Geçtiğimiz 1 Eylül’de yayınlanan KHK ile yaklaşık 11 bin 500 öğretmen açığa alınmıştı. Dersim’de de 418 öğretmen ve 86 MEB personelinin açığa alındığı duyuruldu.
Dersim’in Ovacık ilçesinde ise Gözeler İlkokulu’nda 25 öğretmen ve 9 devlet memuru ile birlikte tüm personelin görevden alındığı bildirildi.

Dersim’de Eğitim-Sen’in çağrısıyla geçtiğimiz cumartesi günü binlerce eğitim emekçisi sokağa çıkarak hukuksuz açığa alma kararını protesto etmişti.

Bugün ise Dersim’in Ovacık ilçesinde Eğitim-Sen’in çağrısıyla Doğa Turistik Otel önünde toplanan öğretmenler belediye önüne yürüyüş gerçekleştirdi.  Bir araya gelen öğrenci, öğretmen, veli ve ilçe halkı “Baskı ve şiddet politikalarınız karşısında diz çökmedik, çökmeyeceğiz” pankartı açarak ilçe merkezine kadar yürüyüş düzenledi.

Bilge, bir hafta sonra başlayacak olan eğitimde bu okulda eğitim ve öğretimin nasıl yapılacağını sorduktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu haksız ve hukuksuz olarak yapılan görevden almalar öğrencileri velileri ve görevden uzaklaştırılan öğretmen ve memurları mağdur etmektedir. Öğrenciler öğretmenlerine kavuşmalı. Eğitim ve öğretim sağlıklı başlamalıdır. Bir an önce yapılan hukuksuzluktan vazgeçilerek görevden alınan bütün arkadaşlarımız göreve iade edilmelidir.Eyleme Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da destek verdi.

Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×