ÖZEL ÇOCUKLARIN OKULU ‘SAFİYE NADİR’ 2’nci KEZ ‘TÜBİTAK BİLİM FUARI’NDA

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL PROJELERE DEVAM


ÖZEL ÇOCUKLARIN OKULU ‘SAFİYE NADİR’ 2’nci KEZ ‘TÜBİTAK BİLİM FUARI’NDA


İzmir’in Karşıyaka ilçesi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan Zihinsel engelli ve Otizmli çocukların eğitim aldığı  ‘Karşıyaka Safiye Nadir Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ öğrencileri bu yıl ‘TÜBİTAK 2’nci Bilim Fuarı düzenlerken, Fuara 10 proje ile katıldı.Okulun bahçesinde sergilenen 5 proje için düzenlenen etkinliğe Okul Müdürü Murat Doğanyıldız, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhami Dağlargüler, Evin Leblebici Ortaokul Müdürü Murat Yılmaz, Öğretmenler ve velilerin katıldı.Öğrencilerin etkinlik kapsamında Folklor gösterisinin yanı sıra Müzik dinletisi de sunarken izleyicilerden büyük beğeni aldı. Gösterilerin ardından hazırlanan projeler gezildi.

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhami Dağlargüler yaptığı konuşmada şunları söyledi;

‘Projelerde emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Özel çocuklarımızın hazırladığı bu Projeler İzmir İçin değerli birer çalışma. Bu özel öğrencilerimizin ufkunu açtığına inanıyorum.’ dedi

Okul Müdürü Murat Doğanyıldız konuşmasında şunları söyledi;

‘Okulumuz ikinci ve üçüncü kademe Tübitak başvurusuna bulunduk On projemiz Tübitak onayından geçti bu on Projemizi başarı ile tamamladık. Bizleri en çok sevindiren olay bu on proje içine de öğrencilerimizi de katarak kendilerine güven duymalarını ve gelişimlerine katlı sağladık. Bizim için önemli olan bu projelerde öğrencilerimizin yer alması ve onlara katkı sağlamasıydı bu hedefimize de ulaştığımıza inanıyorum. Bu proje de emeği geçen Proje sorumlusu öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.’ Dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163