#projenizdeğiliz diyen velilere MEB önünde polis saldırısı
Proje okulların velileri İzmir ve İstanbul’dan topladıkları 23 bin imzayı teslim etmek için Ankara’ya geldi. Sabah 10.00’da MEB önünde bir araya gelen veliler, açıklama yapmak istedikleri sırada polis engeli ile karşılaştılar.

OHAL’i gerekçe gösteren polis açıklamaya izin vermeyeceğini söylese de veliler ısrarlarından vazgeçmedi.


Polisin biber gazlı saldırısına rağmen eylemlerinden geri adım atmayan veliler tüm engellemelere rağmen açıklamalarını gerçekleştirdi.


Yapılan açıklamanın ardından velilerden beş kişilik bir heyet toplanan imzaları MEB’e teslim etmek üzere içeri girdi. 

CHP’li Miletvekilleri Barış Yarkadaş, Onursal Adıgüzel, Ceyhan İrgil ve veliler yetkililerle görüşmek üzere bakanlık binasına girdi.Görüşmenin ardından bakanlığın önünde açıklama yapan bir veli uygulamanın iptali için toplanan 22 bin 900 imzayı ilettiklerini belirterek şunları söyledi: "Çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için mücadele eden velileriz hepimiz. proje okul yönetmeliği bizi rahatsız etti veliler olarak. Biz de buna dair bakanlığın yeniden bu yönetmeliği gözden geçirmesi için velilerden ve çocuğunun geleceğinden kaygı duyanlardan 22 bin 900 imza topladık.Bugün onları bakanlığa vermek üzere geldik. Daha önce il milli eğitim müdürlüğüne de dilekçe verdik ama bir cevap gelemdiği için bir üst kurum olan MEB'e geldik. Keşke daha iyi karşılanmaış olsaydık keşke bunları yaşamamış olsaydık. Dilekçelerimizi verdik, kaydını aldırdık. Dilekçemizin akıbetini takip edeceğimizi bildirdik."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×