Tunceli'de 419 eğitim emekçisi görevlerine iade edildi
Tunceli'de açığa alınan 504 öğretmen ve kamu görevlilerinden 419’unun görevleri iade edildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 85 personel hakkında soruşturmanın devam ettiği, göreve iadelerin ise “eğitim-öğretimin aksamaması” için gerçekleştiği belirtildi.

Valiliğin açıklaması şöyle:

Milli Eğitim Bakanlığınca İlimizde görev yapmakta olan ve haklarında görevden uzaklaştırma kararı verilen toplam 504 öğretmen ve kamu görevlisinden 419’u ilimizde eğitim-öğretime verilen önem ve eğitim-öğretimin aksamaması için görevlerine iade edilmiştir. Göreve iade edilenlerin listeleri okul müdürlüklerine gönderilmiş olup 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak olan Eğitim ve Öğretim Yılında görevlerinin başında olacaklardır.

Yürütülmekte olan soruşturmaların selameti açısından 85 personel hakkında ise görevden uzaklaştırma kararı halen devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Saray-AKP iktidarının OHAL fırsatçılığı ile laik-bilimsel eğitimi, demokrasi ve barışı savunan eğitim emekçilerine yönelik hukuksuz açığa alma operasyonu sonucu 8 Eylül’de Türkiye genelinde ise 11 bin 285 öğretmen açığa alınmıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×