TÜRKİYE’DE İLK KEZ KARŞIYAKA’DAKİ ÖĞRENCİLER HİBE İLE AVRUPA’DA STAJ İMKANINA KAVUŞUYOR

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iki projesi toplam 196 bin avroluk hibeyi kazandı.

KA102 Mesleki Eğitim Projesi ile Türkiye’de bu yıl Ulusal Ajans tarafından en yüksek hibe alan ve KA1 Proje türü ile de bu yıl İzmir’de 2 Projesi geçen tek İlçe Karşıyaka oldu.

KA102 / Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Proje Türü ile 155.042,00 Avro, KA101 / Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi ile de 38.815,00 Avro hibe kazandı.

KA102 / Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kategorisinde Karşıyaka'nın Genç İşgücü İçin Avrupa'da Staj Eğitimi projesi; kısa vadede ilçe/bölgenin 12 meslek dalında nitelikli eleman istihdamı sağlayarak rekabet gücünü arttırmak, uzun vadede ilçe/bölgenin Mesleki-Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin, uygulamalı mesleki eğitim şartlarını, Avrupa standartlarına getirmeyi hedefliyor.

155.042,00 Avroluk proje ile 12 daldan 60 öğrenci, 12 öğretmen 6 farklı Avrupa ülkesinde staj yapma imkanı elde edecek.

38.815,00 Avroluk hibe de Anaokulu Öğretmenleri için STEM+ projesi için kullanılacak. Bu projede ise Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 7 bağımsız anaokulundan 21 öğretmen 3 farklı Avrupa ülkesinde STEM eğitimi alacak. Uzun vadede okul öncesi eğitimde yenilikçi yaklaşımların uygulanmasında eğitimin kalitesini artacağı gibi uluslararasılaşma hedeflerine de ulaşılacak.

Proje Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 7 bağımsız anaokulundan 21 öğretmene 3 farklı Avrupa ülkesinde STEM eğitimi alacak.

 

Haber: Yılmaz Durmaz

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163