Baysak: Amacımız ihracatımızı arttırmak

Dünyanın en önemli endüstri ticaret fuarı olarak tanımlanan Hannover Messe, Almanya'nın Hannover kentindeki fuar alanında 17 Nisan 2023 günü kapılarını açtı. "Yenilik, esin, etkileşim" söylemiyle açılan fuar, makine mühendisliği, elektrik ve dijital endüstrilerin yanı sıra enerji sektöründen yaklaşık 4 bin kuruluşu bir araya getirdi.

            

İzmir'in köklü sanayi kuruluşlarından Terbay Makina Endüstri ve Ticaret AŞ, 21 Nisan gününe kadar açık kalacak Hannover Messe'de bu yıl da yerini aldı. Terbay Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Baysak, 2020 ve 2021 yıllarında koronavirüs pandemisi nedeniyle online yapılan fuara 2005 yılından buyana aralıksız katıldıklarını söyledi.

 

İstanbul Ticaret Odası organizasyonuyla katıldıkları fuar döneminde portföylerine yeni müşteriler kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Abdullah Baysak, "Terbay Makine olarak amacımız ihracat oranını arttırmak. Bu fuar bu amaç doğrultusunda büyük fırsat yaratıyor" dedi. Baysak, Hannover Messe 2023 izlenimlerini şöyle anlattı:

 

"Covid pandemisi sonrası Avrupa bölgesinin talepleri artmış durumda. Çin'in lojistik ve tedarik sıkıntıları devam ettiği için ülke olarak şansımız yüksek. İhracat oranımızı arttırarak ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmayı amaçlarken enerji girdilerindeki ve hammadde teminindeki yüksek maliyetler en büyük negatif faktörler."

 

İstanbul Ticaret Odası heyeti ve Hannover Ticaret Ataşesi Yasemin Özak Coşkun, Terbay Makina Endüstri ve Ticaret AŞ standını ziyaret etti. Coşkun, fuara katılmalarından dolayı Terbay Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Baysak’a teşekkür etti. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163