FOLKART INCITY’DE ANAHTAR TESLİMİ

Folkart Incity projesinin inşaatı tamamlandı, konutların anahtarları teslim ediliyor. Projede yaşam 15 Ocak 2020’de başlayacak.

 

FOLKART INCITY’DE ANAHTAR TESLİMİ

 

Bugüne kadar 11 projeyi tamamlayarak, ev sahipleriyle buluşturduklarını belirten Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, tamamlanan 12. projenin anahtar teslimini yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

 

Folkart’ın Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’nde inşa ettiği iki önemli projeden biri olan ‘Folkart Incity Projesi’, 650 milyon liralık yatırım değerine sahip. Incity, Folkart Time projesine komşu.

 

Metro istasyonuna ve Yaşar Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde, Ege Üniversitesi’ne ise 2 metro durağı uzaklıktaki Folkart Incity, Ankara Asfaltı ve Çevre Yolu’na ise bir dakikalık mesafede bulunuyor.

 

TAM 12 PROJE ZAMANINDA TESLİM

Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’ndeki Folkart Incity projesinin inşaatı teknik ekiplerin özverili çalışmaları ile tamamlandı. Projede anahtar teslimleri başladı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Incity’de konut sahibi iş insanı Kamuran Habif’e dairesinin anahtarını teslim etti.

Mesut Sancak, bugüne kadar 11 projede anahtar teslimlerini gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Sancak, son olarak bünyesinde Mektebim Koleji’nin de yer aldığı Folkart Time projesinde, anahtar teslimlerini 2018 yılında yaptıklarını kaydetti.

 

İZMİR’E 5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Sancak, bugüne kadar İzmir’de 4 milyar liralık yatırım değerine sahip 11 projeyi tamamladıklarını ifade etti. Folkart Incity’nin tamamlanan 12. proje olduğuna işaret eden Sancak, bu proje ile İzmir’e yapılan toplam yatırım değerinin 5 milyar liraya yaklaştığını vurguladı.

Folkart Vega projesinin lansmanını 2018 yılının Ekim ayında yaptıklarına dikkat çeken Sancak, “2019 yılı sonu itibariyle Folkart Vega, Folkart Boyalık Çeşme, Folkart Line ve Folkart Yaka Evleri projelerinde çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Merkez ofisimiz ve şantiyelerimiz ile birlikte yaklaşık 1500 kişilik bir ekiple sahada çalışıyoruz. Folkart Line ve Karşıyaka’daki Folkart Yaka Evleri projelerimizi de önümüzdeki yıl teslim edeceğiz” dedi.

 

ZEYTİN VE MEŞE: ANIT AĞAÇLAR

Mesut Sancak, proje hakkında bilgi verdi. Folkart Incity’nin peyzaj düzenlemesine ayrı bir önem gösterdiklerini kaydeden Sancak, projede özel teras bahçeleri oluşturulduğunu anlattı. Sancak, iç avlu ve çevre düzenlemeleri için İtalya’dan zeytin ve meşe ağaçları getirdiklerini dile getirdi. Ağaçların özel olarak seçildiğini belirten Sancak, şunları söyledi:

“Peyzajımızda 4 adet büyük ağacımız bulunuyor. Üç adet zeytin ve bir adet meşe ağacımız iç avluda yer alıyor. Zeytin ağaçlarımızın her biri yaklaşık 400 yaşında. Zeytin ağaçlarımızdan biri 12 metre uzunlukta. Diğerleri ise 8-9 metre uzunlukta. Meşe ağacımız ise 10 metre uzunluğa sahip. Bu ağaçlarımız ‘anıt ağaç’ kategorisinde. Uzunlukları 30 metreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca biliyorsunuz zeytin ölümsüz ağaçtır. Peyzajımıza ayrı bir güzellik katacak.”

 

TESLİM SÜRECİ ÖZENİ

İnşaatı süresince ortalama günde 550 kişinin çalıştığı Folkart Incity, teknik ekiplerin özverili çalışmaları ile inşaatı zamanında tamamlandı. Folkart Incity teslimleri için ise 6 aşamalı bir plan hazırlandı. Bu planda 4 ayrı kontrol sistemi oluşturuldu. İnşaatı tamamlanan konut ve ticari alanlar, ilk olarak elektrik, mekanik, mimari ve diğer ekipler tarafından kontrol edildi. İkinci aşamadaki kontroller ise en ince detayına kadar Folkart bünyesindeki Kalite Kontrol Müdürlüğü mühendisleri tarafından yapıldı. Teslim Hizmetleri ekibi, daireleri tekrar kontrol etti. Teslime uygun daireler için randevu tarihleri belirlenerek, daire sahiplerine bilgi verildi. Her bir daire, teslim öncesinde son kez tekrar kontrol edilerek, randevu günü Teslim Hizmetleri ekibi tarafından sahiplerine teslim ediliyor. Böylece daireler 4 ayrı kontrol birimi tarafından, özenle denetlendikten sonra, randevu sürecinin ardından daire sahiplerine teslim edilmiş oldu. 


FOLKART INCITY

GENEL BİLGİLER:

Bornova Yeni Kent Bölgesi’ndeki Folkart Incity, 8 bloktan oluşuyor.

İzmir’de şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Folkart Incity’de, 678 daire ve 42 ticari alan bulunuyor. İzmir Bornova'da hayata geçirilen Folkart Incity’de, stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 lüks konut seçenekleri bulunuyor. Sunduğu yeni vizyon ile giderek yatırımcıların gözdesi haline gelen Folkart projeleri, yüksek kira getirisi ve kısa sürede değer kazanması ile öne çıkıyor.

ÖRNEK SOKAK TASARIMI

Folkart Incity, yaşama dair ihtiyaç duyulabilecek her şeyi tek bir noktada buluşturan Folkart Time projesine, İzmir’in modern görünüşünün yansıtılacağı şık ve estetik bir sokakla bağlanacak. 296 Sokak’ta da, bu amaçla ilk düzenlemeler yapıldı.  Sokakta bulunacak oturma alanları, özel peyzaj düzenlemesi ve aydınlatması ile Folkart Incity, İzmir’in yeni çekim merkezlerinden biri oldu.

MERKEZDE KEYİF

Yaşam ritminin doyasıya yaşanacağı Folkart Incity, hem İzmir’in merkezinde yaşama keyfini, hem de seçkin markalara, çocuklara ve yetişkinlere özel eğlence alanlarına, büyük yapı ve süpermarketlere, lezzet noktalarına, Mektebim Koleji’ne ve diğer prestijli eğitim kurumlarına komşu olma avantajını sağlıyor.

DETAYLARDA TİTİZLİK

Her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Folkart Incity’nin modern çizgisi yaşam alanlarında hissediliyor.

Proje yaklaşık 32 bin metrekarelik alana sahip bulunuyor. Çevreye verdiği değer ile öne çıkan Folkart’ın, kamuya terk ettiği alanlarda yeşil alan ve parklar oluşturuluyor.

ÖZEL KORU

Kendine ait yemyeşil korusu ile Folkart Incity, çeşitli çiçek kokuları barındırıyor. Özel olarak tasarlanmış peyzaj alanındaki rengârenk ağaçlar, çiçekler ve çeşitli bitkiler eşliğinde huzur dolu zamanlar vadediyor.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163