İZİKAD üyelerine e-ihracat eğitimi

AliExpress ile 200 ülke 150 milyon müşteri

Toplantının açılışında konuşan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, daha önce yine çevrimiçi yapılan toplantıda dünyanın en büyük e ticaret sitesi AliExpress’in Türkiye Genel Müdürü Yaman Alpata ve AliExpress Türkiye’nin İş Geliştirme Müdürü Ece Gür’ü ağırlayarak AliExpress’i tanıdıklarını söyleyerek, “Bugün ise AliExpress Türkiye’nin İş Geliştirme Müdürü Ece Gür ve Aliexpress eğitmenleri ile e-ihracat ve AliExpress üzerinden mağaza açmak isteyen, o mağazanın yönetimini öğrenmek isteyen üyelerimize destek olmak istedik. 3 saat süren eğitimde hem panelin kullanımı hem de dikkat edilmesi gereken hususları uzmanları ayrıntılı bir şekilde anlattılar” diye konuştu.Dünyanın pazarını ekranınıza getiriyor

Aliexpress İş Geliştirme Müdürü Ece Gür ise İZİKAD ile beraber böyle bir çalışma içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugün AliExpress’de mağaza açan ya da mağaza açma aşamasında olan kullanıcılarınız ve girişimciler için AliExpress kullanımını anlatmak, panel kullanımını göstermek ve panel üzerinde kullanıcıların hakimiyetini arttırmak istedik. Bu anlamda eğitimcilerimiz ihracatın ne demek olduğunun bütün detaylarını da paylaşacaklar” dedi.

AliExpress’in 200 den fazla ülkeye, 150 milyondan fazla müşteriye tek bir panelden ulaşma imkanı tanıdığını söyleyen Gür, “Ayrıca dil desteği de önemli bir fark yaratıyor. Dil bilmenize gerek yok, 18 dilde otomatik tercüme desteği veriyoruz. Bütün müşterilerinize siz Türkçe yazıyorsunuz, müşteriniz hangi dili kullanıyorsa onun önüne kendi dilinde düşüyor yazdıklarınız” dedi. Aynı zamanda AliExpress Destek Merkezi olduğunu vurgulayan Gür, “AliExpress size özel ücretsiz e-ihracat danışmanlığı da sunuyor. Ayrıca en büyük kampanya olan 11.11’e katılmak konusunda da önemli bir desteği bulunuyor” dedi.

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×