İZİKAD’tan kadınlara tasarım ve üretim merkezi müjdesi

Kadınlara ekonomik özgürlük kazandıracaklar

 

İZİKAD’ın hazırladığı ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün de 71 bin 415 TL hibe vererek büyük destek verdiği “Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi Projesi”nin başvuruları da başladı.

 

71 bin TL hibe destek

Projeyi anlatan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, proje boyunca 25-45 yaş aralığında 30 işsiz kadına 3 ay boyunca düz dikiş, reçme ve overlok makinesi operatörlüğü ve 22-32 yaş aralığında üniversite mezunu işsiz 10 kadına ise 10 günlük tasarım odaklı eğitim semineri verileceğini belirterek, “Konak Belediyesi’nin işbirliği ile hayata geçirdiğimiz bu projeye İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu hibe desteğine, Yaman Tekstil’e ise istihdam aşamasında vereceği katkıdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Bu merkezde tekstil ve endüstriyel tasarımla başlayıp artırılmış gerçeklikle devam eden, üç boyutlu yazıcılarla baskı hizmetlerinin sunulduğu bir hizmet sunacaklarını söyleyen Sezgin, “İhtiyacımız olan tek şey sürdürülebilir mekanlar, birlikte hareket edebileceğimiz kurumlar, yol arkadaşlığı yapabileceğimiz, harika yürekli dostlar. Ve biz İzmir'de çok şanslıyız ki bu değerli kurum ve kuruluşlara, kişilere sahibiz" diye konuştu.

 

520 saatlik eğitim

Projenin ayrıntılarını da anlatan İZİKAD Başkanı Sezgin, kursların Konak Halk Eğitim Merkezi tarafından verileceğini belirterek, “Kurslarımız günde sekiz saat olacak. Toplamda 520 saatlik eğitim sürecini başarıyla tamamlayan kadınlar sertifika almaya hak kazanacak. Ayrıca 22-32 yaş aralığında üniversite mezunu 10 kadına da 10 günlük tasarım eğitimi verilecek. Kurs ortamı tüm pandemi önlemleri alınarak düzenlenecek.  Proje, Yaman Tekstil’in katkılarıyla yüzde 30

İş garantili olarak uygulanacak” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163