İzmir’de ücret gaspı! Eve dönecek para yok!
AKP’nin "35 İzmir 35 Proje" adlı seçim projelerinden biri olan Manisa-İzmir yolu üzerinde devam eden Sabuncubeli Tüneli'nde çalışan işçiler, 4 aydır gasp edilen ücretleri nedeniyle zor duruma düştü. Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yap-işlet-devret modeliyle Koçoğlu Şirketler Grubu'na yaptırılan ve 9 Eylül 2011 tarihinde temeli atılan projede firmanın iflas etme durumuna gelmesi üzerine fatura işçilere çıkarıldı.

 
Faturalar yatmadı, çocuklar aç
Koçoğlu'na bağlı taşeron firma Kamacı İnşaat'tan dört aydan bu yana maaş alamayan, çeşitli illerden gelen işçiler, kendilerine haber verilmeden işten çıkarıldıklarını belirtti. Cuma Şeker adlı işçi,"Ben burada altı aydır çalışıyorum ve şu anda param olmadığı için evime gidemiyorum. Çocuklarım, aç susuz evde beni bekliyor. Şahsen eve gitmek istemiyorum, çünkü çocuklarım bir şey istediğinde alacak durumum yok. Zaten bilet alacak param da yok." dedi.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Abuzer Bilgiç adlı işçi ise "Eve gitmek için cebimizde beş kuruş yok. Ben Manisa tarafında bekçiyim. Patrona söylüyorum, sigara alacak param bile yok diye, o da bana aynı durumda olduğunu söylüyor. Paran yoksa bu işi yapma. Ben evime para gönderemiyorum. Üç aydır elektrik faturasını yatıramadım. Ben eve nasıl gideyim, evden nasıl para isteyebilirim? 1 Kasım'da iş durduruldu. 'Mahkememiz şu gün' diyerek sürekli ertelediler, 30 Kasım'da da kimseye haber vermeden çıkışımız verilmiş. Parası olan arkadaşlar gitti, parası olmayanlar benim gibi burada bekliyor. Yetkililer sesimizi duysun istiyoruz." ifadelerini kullandı.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×