İzmir’in deri fuarına yabancı alıcı akını
İzmir’in deri fuarına yabancı alıcı akını
 

 


 
fuarizmir C Holü’nde düzenlenecek fuarda deri konfeksiyon, deri aksesuar ve tabak deri bulunacak. Böylelikle suni derinin aksine gerçek deri kullanımında artış yaşanması bekleniyor.

 

Deri ihracatında hedef 2 milyar dolara ulaşmak 

Türkiye’nin deri konfeksiyon üretiminin yüzde 50’ye yakın dilimini gerçekleştiren İzmir’de düzenlenen fuarla birlikte üreticilerin 2019’a umutla girmesi hedefleniyor.
 

Deri ve deri mamulleri ihracatı 2018 yılında yüzde 10’luk ihracat artışıyla 1 milyar 667 milyon dolara ulaştı. Türk deri sektörü, 2019 yılında 2 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı amaçlıyor. 

Türkiye deri ve deri mamullerinde en çok ihracat yapılan ülke Rusya Federasyonu olurken, geçen yılın aynı dönemine göre ihracat yüzde 33 oranında artarak 229 milyon dolar seviyesine geldi. Almanya’ya 114 milyon dolar, yine en önemli pazarlarımızdan olan İtalya’ya yüzde 32 gibi yüksek bir artış kaydedilerek 104 milyon dolar ihracat yapıldı.

 

Deri sektöründe ihracatın yıldızları ödüllendirilecek 


Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, 23 Ocak 2019 Çarşamba günü fuarizmir C Holü’nde yapacağı “Deri Sektörünün İhracat Yıldızları Ödül Töreni”nde Ege Bölgesi’nden 2018 yılında gerçekleştirilen 153 milyon dolarlık deri ve deri mamulleri ihracatına 82 milyon dolarlık katkı sağlayan, 1 milyon dolar ve üzeri ihracat yapan 22 üyesini, gümüş ve bronz kategorilerinde ödüllendirecek.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163