Kadınların azmi başarıya taşıdı…

Kadınların azmi başarıya taşıdı…

Üyelerinin ve çalışanlarının tamamı kadınlardan oluşan JOYFİT Merkezi, 5. Şubesini Bornova’da açtı. Fizik tedavi ve egzersiz üzerine yoğunlaşılacak merkezin açılış törenine İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu da katıldı.

20 kişilik ekibin üniversite mezunu ve işinde ehil kadınlardan oluştuğunu kaydeden Merkez sahibi Ayşegül Sarıoğlu Güler, yeni üyeler için ücretsiz tanışma dersleri verdiklerini söyledi.

Kadınlara iş imkanı sağlayarak ekonomiye katkı vermelerine de olanak tanıdıklarını belirten Güler ‘Tüm şubelerimizde reformer (plates), zumba, kick box ve yoga dersleri dersleri veriyoruz. Kan dolaşımını destekleyen, kas eklem ağrısı çekenler için fizik tedavi kadar yararlı oluyor eğitimlerimiz. 500 üyelik yelpazemizi genişleterek, 2020 hedefimizi 3 yeni bayilik olarak hedefledik. Bundan sonra franchising sistemi ile İzmir ve Ege bölgesine yayılmak istiyoruz.’ dedi.


Ekonominin zor günler yaşadığı bir dönemde yeni işyeri açanların desteklenmesi gerektiğini kaydeden İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, ‘Bir işyeri açmak, yeni istihdam yaratmak, ekonomiye katma değer sağlamak çok önemli. Bir ayda kirası, vergisi, stopajı, elektriği ve benzeri 22 ayrı ödemeyi göze alarak yatırım yapan, üreterek hem çalışanlarına hem topluma destek olan işletme sahibini kutluyorum. Ekonomik güçlükleri daha fazla üreterek, istihdam yaratarak aşabiliriz. Bu yolda yapılan her girişime destek olmak bizim görevimiz. Bu merkezin bir başka özelliği, toplumda daha çok atıl durumda olan kadın gücünü verimli hale getirmeleri, bu potansiyeli canlandırmalarıdır. Türkiye kendi potansiyeli, ekonomik dinamikleri ve insan kaynakları ile içinde bulunduğu zorlu dönemi aşacaktır.’ diye konuştu.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163