banner183

Moroğlu: “Siyasette daha başarılı oldum”

İZSİAD Başarı Sohbetleri sürüyor

 Toplantının açılışında konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, tam kapanma yaşanan bu dönemde çevrimiçi etkinliklere devam ettiklerini söyleyerek, “Bu hafta da Kemer Ltd. Şti. ortaklarından Mustafa Moroğlu’nun hikayesini dinlemek istedik” dedi.

 

24. dönem milletvekili, Kemer Ltd. Şti. Şirket Ortağı Mustafa Moroğlu İZSİAD’ın kendisini ağırlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisini iş yaşamında başarılı görmediğini söyleyen Moroğlu, “İZSİAD Başarı Hikayeleri’nde konuşan iş insanlarına göre benim iş hayatıma başarı denmesi çok doğru olmaz. Siyasette başarı derseniz, o konu tartışılabilir” dedi. Bu pandemi döneminde 64 yaşında hayatta kalabilmenin bile başarı sayılabileceği bir dönem yaşadıklarını vurgulayan Moroğlu, “Yaşama sevincini koruyabilmek ve hasta olmamak başlı başına bir başarı, böyle de bakmak lazım” dedi.

 

Gezmiş’e saygı duruşu

Denizli’de doğduğunu ve ortaokulda Deniz Gezmişlerin asılması sonrası okul bahçesine tüm okul öğrencilerine saygı duruşu yaptırdığını anlatan Moroğlu, “Başarıysa bu da o dönemdeki en gurur duyduğum başarılarımdan biriydi. Ortaokuldan sonra İzmir’e gelerek Çınarlı Teknik Lisesi’ne kayıt oldum” dedi.

Eğitim hayatını anlatan ve sonrasında elektrik teknisyeni olarak iş yaşamındaki kritik dönemeçleri paylaşan Moroğlu, siyaset yaşamına atılmasını da anlattı. Kendisi lisede okurken İzmir Ortaöğretim Derneği’nin kurulduğunu, bu derneğin kısaltmasının İZOD olduğunu belirten Moroğlu, “Ortamda çok Mustafa olunca bana İZOT lakabını taktılar, İZOT Mustafa olarak bilindim, lakabım oradan geliyor” dedi. 12 Eylül döneminde yargılandığını ve cezaevinde yattığını anlatan Moroğlu, “15 yıl ceza yedim. Çanakkale’de 6 sene yattıktan sonra tahliye oldum” dedi.

 

İlçe Başkanlığı ve vekillik

Sosyal demokrasinin insanlara en az acı çektirerek mutluluğu tattıran ideolojidir anlayışını benimsediğini ve CHP’de siyasete girdiğini söyleyen Moroğlu, “2010 yılında Balçova İlçe Başkanlığı yaptım. CHP’nin 28 ilçe başkanı ‘Moroğlu il başkanı olsun’ diye açıklama yaptıkları dönemde CHP Genel Merkezi Tacettin Bayır’ı İl Başkanı yaptı. Beni ise 2. Bölgenin 7. sırasında vekil adayı yaptılar ve vekil oldum. 4 sene milletvekili olarak hizmet verdim. Şimdi İstikbal ve Beko bayi olarak ticaret hayatıma devam ediyorum” dedi 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163