MTK’da Koronavirüs Önlemleri Değerlendirildi

Koronavirüs sonrası dijitalleşmenin önemine değinen MTK Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Salkım, site olarak dijitalleşme yönündeki projelerin masaya yatırıldığını ve kısa sürece gerçekleşeceğinin müjdesini verdi.

 

MTK her duruma hazır!

MTK Sitesi’nin ikinci dalga virüs salgınının yaşanması halinde tüm önlemleri alacak durumda olduğunu ifade eden Salkım, site içerisinde maske üretimi ve tıbbi malzeme üreten işletmelerin her duruma hazırlıklı olduğunu açıkladı.

Mart ayında başlayan koronavirüs sürecinde ekonominin olumlu sinyaller verdiğini ancak salgında yeni vakalarda yaşanan artışla sürecin bulanık olduğunu değerlendiren Salkım, “Tekstil sektörü uluslararası ekonomideki en küçük etkileri en hızlı hisseden sektördür. Bu süreçte özellikle gelinlik ve damatlık sektörü büyük yara almıştır. Ancak devletimizin verdiği destekler sayesinde süreci en az zararla sürdürmeye devam etmekteyiz.

                                               

“Dijitalleşme hızlanacak”

MTK Sitesi olarak dijitalleşme yolundaki tüm fikirlerin kısa sürede hayata geçeceğini açıklayan Salkım, “Koronavirüs sonrası temas ve mesafe yakın ilişkilerin arasına mesafe koydu. Sıcak temas ile yapılan ticaret artık dijital platformlar üzerinden gerçekleşiyor. Bu sürece uyumlu ilerlemek ve üyelerimizin sanal ortamlarda daha hızlı bulunmasını sağlamak için dijitalleşme alanımızdaki tüm projeleri hayata geçiriyoruz. Kısa sürede üyelerimizin sektör bazlı listeleri, adresleri ve iletişim bilgileri resmi web sitemizde güncellenmiş olacak. Sürecin devamında ise sitemizin daha fazla kitleye ulaşması noktasında dijital reklamlar ile besleme yapılacak” diye konuştu.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×